reklama 

Velkou cenu Trutnova v plavání můžete sledovat živě na internetu

4.10.2018  •  Plavání  • 
čtenost 535

Tím nejvýznamnějším plaveckým závodem v roce, Velkou cena města Trutnova, bude žít o víkendu krytý bazén. Již čtyřiatřicátý ročník přivítá 310 závodníků z 30 českých a polských klubů. „Do soutěží pro postižené děti je přihlášeno 41 dětí,“ doplňuje předseda oddílu TJ Loko UP Group Tomáš Břeň, že součástí plaveckého mítinku pod Krkonošemi je také v sobotu dopoledne 19. ročník soutěže pro postižené děti.

Velkou cenu Trutnova v plavání můžete sledovat živě na internetu

Co se týká kvality i množství závodníků, půjde bezesporu o nejkvalitnější víkendový závod v České republice, kde je na programu hned dvanáct soutěží. „Bohužel někteří špičkoví plavci, se kterými jsme byli domluveni, jedou na Olympiádu mládeže do Buenos Aires nebo do Budapešti na kvalifikační závod pro mistrovství světa, ale to je plavecký život,“ povídá Tomáš Břeň.

K největším hvězdám hlavního závodu na 200 metrů VZ, jehož finále (Memoriál J. Č. Matějíčka) se poplave tradičně v neděli před jedenáctou hodinou, budou určitě patřit vítězové z minulých let - domácí Martina Elhenická a Pavel Werner z Polska, kterým však určitě budou na paty šlapat další reprezentanti.

„Na Velkou cenu se moc těším, je fajn plavat jednou za rok doma. Moje výkony budou asi překvapením i pro mě, začala jsem plavat v Trutnově, trenéra mám pryč, takže nebylo úplně lehké trénovat takhle sama,“ říká Martina Elhenická. Její italský kouč Paolo Bossini totiž ukončil své působení u českých plavců ve VSC Praha a nyní trénuje ve Švýcarsku.

Naštěstí Martině pomáhají v mateřském oddílu. „Uvidíme, jak to půjde, ale snad dobře. Neplavu žádné své hlavní starty, ale je dobré si jednou ta rok zkusit něco jiného,“ tvrdí před závodním víkendem v domácí pětadvacítce. Čas z dvoustovky by jí prý trochu mohl naznačit, jak na tom letos bude její osmistovka. V loňském roce v Trutnově předvedla výkon 2:00:06 a radovala ze svého třetího vítězství.

Pravidelnou účastnicí finále 200 kraul je už také Klára Šimánová. Sedmnáctiletá juniorská reprezentantka dohmátla loni a předloni na třetím místě. „Budou to mé druhé závody v nové sezoně. Před dvěma týdny jsem byla v Chomutově, kde jsme to s trenérem pojali tréninkově. Plavala jsem dvanáct startů a se všemi jsem relativně spokojena,“ říká ke své aktuální formě. „I Velkou cenu beru tak trochu tréninkově, ale určitě se budu snažit zaplavat co nejlépe. Sezona je zatím v přípravné fázi,“ dodává Klára, která se moc těší na domácí atmosféru.

Závodní program nabídne 46 disciplín, v sobotu startuje ve 13 hodin, v neděli se začíná plavat v 9 hodin. „Novinkou letošního ročníku je stream, takže diváci budou moci závody sledovat na internetu,“ upozorňuje předseda oddílu Tomáš Břeň. Odkaz na Velkou cenu Trutnova je ZDE.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama