reklama 

Záhřebská tečka Elhenické, od září bude trénovat i ve Vídni

15.7.2019  •  Plavání  • 
čtenost 875

Poslední závody sezony odplavala trutnovská reprezentantka Martina Elhenická. S parťačkou ze své pražské tréninkové skupiny Kateřinou Matuškovou se zúčastnila mezinárodního mítinku v Záhřebu. Z hlavního města Chorvatska se závodnice Lokomotivy vrátila se čtyřmi medailemi - dvěma stříbrnými a dvěma bronzovými.

Záhřebská tečka Elhenické, od září bude trénovat i ve Vídni

Do Záhřebu odjela pětadvacetiletá plavkyně, aby si ještě o trošku prodloužila sezonu, která by pro ni jinak končila už po červnovém mistrovství republiky v Českých Budějovicích. A volno, které by poté následovalo, by dle jejích slov bylo příliš dlouhé.

V chorvatských bazénových vodách se Trutnovačka představila v kraulových disciplínách od 100 do 800 metrů.

„Řekla bych to asi tak, že čím kratší závod, tím to bylo lepší. Takže stovka byla dobrá, dvoustovka už nic moc a o čtyřstovce a osmistovce nemá cenu mluvit,“ vyprávěla, že zrovna nebyla se svými výkony spokojená. Vrchol sezony totiž absolvovala již na českém šampionátu. „Bylo těžké se pak zase vrátit do té práce a z ní potom znovu vyladit formu na nějaké lepší časy,“ poznamenala. V Záhřebu plavala spíš průměr.

Náladu v závěru sezony jí to ovšem nepokazilo, protože v ní přetrvávaly pozitivní dojmy z toho, jak dopadlo mistrovství republiky, a vůbec to, jaký směr od jara znovu nabrala její kariéra.

„Od ledna, co jsem plavala poslední závody na družstvech, to bylo hrozný. Ale potom jsem se vrátila zpět do Prahy pod Petru, tréninkově i celkově jsme si sedly, takže mě to zase baví,“ uvedla ke svému návratu do skupiny k trenérce Škábové. To se přihodilo v dubnu. O necelé tři měsíce později získala v Českých Budějovicích s výraznou převahou mistrovské tituly na 800 a 1500 metrů a k tomu ještě přidala stříbrné medaile na 200 a 400 kraul. „Na republice jsem se přiblížila svým osobákům víc, než jsem sama čekala. Fakt mě to překvapilo. Takže teď jsem taková spokojená a nabuzená do další sezony,“ pravila.

Nová sezona české rekordmance začne začátkem srpna. Počínaje dneškem si bude užívat dva týdny úplného volna. „Pak už je v plánu týden, kdy musíme sami začít něco málo dělat - běhat, plavat, bruslit,“ přiblížila. Následovat bude rozplavávací soustředění v Děčíně s dalšími pohybovými aktivitami a pak se její skupina vypraví na tréninky do Šamorína. Na Slovensku už půjde o objemové kilometry a plavci se postupně pustí do těžké dřiny.

Změnou pro Martinu Elhenickou bude to, že od září by navíc na střídačku měla ještě plavat v Rakousku, což jí tam dohodla trenérka Škábová. „Je to kvůli tomu, že v naší skupině nikdo úplně neplave ty dlouhé tratě, takže tam bych se měla připojit ke skupině lidí, se kterými bych ty dlouhé kilometry naplavala,“ vysvětlovala, že jí čeká „pendlování“ mezi Prahou a Vídní. „Ještě se to ladí, podrobnosti zjistím, až po mistrovství světa,“ dodala.

Top událost nadcházející plavecké sezony je jasná - olympiáda v Tokiu. Jak vidí svou účast reprezentantka z Trutnova? „Zkusím to. Věřím, že bych se tam mohla dostat. Limit na patnáctistovku je v mých silách.“ Osobák Martiny Elhenické je 16:42, k nominaci na olympiádu potřebuje zaplavat čas asi o deset vteřin rychlejší.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: archiv Martiny Elhenické

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama