Medaile a dva poháry pro Loko na Modré stuze města Náchoda

29.4.2019  •  Plavání  •
čtenost 264

V náchodském bazénu se v sobotu konal již 31. ročník tradičního plaveckého závodu O modrou stuhu města Náchoda. Účastnilo se ho 21 oddílů z celé ČR. Plavecký oddíl Lokomotivy Trutnov byl citelně oslaben zdravotními komplikacemi svých členů, a tak do Náchoda přijel s pouhými dvanácti závodníky. V obrovské konkurenci, kdy se závodu účastnili i reprezentanti, se Trutnovu podařilo vybojovat dva poháry a osm pódiových umístění.

Nejvíce cenných kovů si z Náchoda odvezla Radka Stoklasová (2004). Stříbrném medaile si vybojovala v disciplínách 100M, 200PZ a 200P. Na bronzový stupínek pak vystoupala na trati 50P. Protože se jí dařilo v prsařských disciplínách, získala pohár a modrou stuhu za celkové druhé místo v prsařském dvojboji.

Bronzový den pak měla její oddílová kolegyně Veronika Hůlková (2004), a to hned ve třech disciplínách - 100M, 100VZ a 100Z.

Zlatou medaili pak do sbírky cenných kovů přidala nadějná motýlkářka Terezie Bischofová (2006), která nenalezla přemožitelku na trati 100M ani mezi o rok staršími závodnicemi a zaslouženě vystoupila na stupínek nejvyšší v osobním rekordu 1:11,0.

Ani ostatní plavci Loko za konkurencí nezaostávali, plavali v osobních rekordech a obsadili pozice těsně pod stupni vítězů. Do celkového pořadí se bodovala umístění do 10. místa.

„Přestože nás bylo velmi málo, podařilo se nemožné. Fantastickými výkony se hrstka našich statečných vyšvihla na celkové třetí místo a odvezli jsme si tak pohár za toto pódiové umístění,“ měla radost trenérka Petra Jermanová a dodala: „Poděkování zaslouží všichni závodníci za statečné a bojovné výkony. A také jejich trenéři Tomáš Břeň a Pavel Pokorný, kteří je posunují k překonávání osobních rekordů a k medailovým umístěním.“

Další závody trutnovské plavce čekají zejména na padesátimetrových bazénech po celé republice, takže jim držte pěsti, aby si vyplavali kvalifikační časy na nejvyšší závody v jednotlivých kategoriích.