Krajské přebory žactva přinesly Lokomotivě třináct medailí

23.11.2019  •  Plavání  •
čtenost 423

Krajské přebory žactva v plavání pro Královéhradecký a Pardubický kraj byly minulou sobotu pro desetileté a jedenáctileté závodníky poslední možností vyplavat si kvalifikační časy na Poháry ČR, což je nejvyšší soutěž v plavání pro tyto věkové kategorie.

Krajský přebor desetiletých zavítal do Vysokého Mýta. Za trutnovský oddíl se ho účastnili: Štěpán Černý, Matěj Havlík, Adéla Mačková, Lukáš Netík, Martina Šlechtová, Tereza Umlaufová, Karolína Vítová a Eliška Voborníková. Z tohoto plaveckého bazénu přiváží plavci Lokomotivy Trutnov celkem 9 medailí.

Nejúspěšnějším plavcem byl Matěj Havlík, který bral medaile ze všech svých individuálních startů. Krajské tituly získal na 100 VZ časem 1:12,96, 200 VZ časem 2:36,20 a 400 VZ 5:26,17. Stříbrné medaile pak vybojoval v disciplínách 100 M, 100 Z a 200 PZ. Na 400 VZ překonal po dlouhých čtrnácti letech oddílový rekord.

Další individuální medaili do trutnovské sbírky cenných kovů přidala Eliška Voborníková na trati 400 VZ, kdy svůj osobní rekord překonala o téměř 13 sekund a časem 5:57,66 získala bronzovou medaili.  Polohová štafeta 4 x 50 m ve složení Šlechtová, Mačková, Umlaufová a Voborníková dosáhla v posledních metrech na stříbrnou medaili. Druhá rovněž skončila kraulová štafeta, které se účastnily Voborníková, Vítová, Umlaufová a Mačková.

Krajský přebor jedenáctiletých se konal v náchodském bazéně. Za Lokomotivu Trutnov závodili Jan Berger, Daniel Cihlář, Nela Čermáková a David Kalyn. Několikanásobným stříbrným medailistou se stal Daniel Cihlář, který si „placku“ za druhé místo pověsil na krk hned čtyřikrát, a to na distancích 100 P, 200 P, 100 M a 800 VZ - vše v osobních rekordech.

Všichni trutnovští plavci ukázali dobrou připravenost, když vylepšovali svoje osobní maxima. Radu z nich uvidíme na Pohárech ČR, které se konají 30. listopadu a 1. prosince v Mladé Boleslavi a v Praze.