Neděle

3. července 2022

Nyní

23°

Zítra

25°

Svátek má

Pardubická a ústecká cena s úspěchy plavců Lokomotivy

13. 3. 2020

page.Name
První březnový víkend se konaly dva závody, jichž se účastnili plavci TJ Loko UP Group Trutnov - Malá cena Pardubic a Velká cena Ústí nad Labem.

Na první ročník Malé ceny města Pardubic vyjeli na nový pětadvacetimetrový bazén do Aquacentra v Pardubicích mladí závodníci ročníku 2006 a mladší. Trutnovský oddíl reprezentovali Daniel Cihlář, Štěpán Černý, Matěj Havlík, Adéla Mačková, Martina Šlechtová, Ketrin Špačková, Tereza Umlaufová, Karolína Vítová a Eliška Voborníková.

„Přestože se většina našich závodníků narodila v roce 2009 a závodili v kategorii s plavci o rok staršími, vybojovali osm medailí a další řadu osobních rekordů,“ uvedl trenér Tomáš Břeň.

Ketrin Špačková (2010) zvítězila v disciplíně 50 Z, na trati 100 Z pak přidala stříbrnou medaili. Daniel Cihlář (2008) bral medaile na obou prsařských tratích, když získal stříbro na dvousetmetrové a bronz na stometrové trati. Matěj Havlík (2009) vybojoval stříbrnou medaili v disciplíně 200 VZ, bronz na poloviční trati a těsně za stupni vítězů skončil na trati 100 M. Adéla Mačková (2009) pak přidala do medailové sbírky oddílu stříbro na 200 P a bronz na stejné trati vybojovala i Tereza Umlaufová (2009).

V Ústí nad Labem pak závodil výběr starších plavců. Memoriálu Zdeňka Vaněčka se účastnila republiková špička, když pro většinu z nich se jednalo o přípravný závod před kvalifikačními závody na mistrovství Evropy. Celkem se závodu účastnilo 445 plavců ze 43 českých i zahraničních oddílů. Oddíl Loko reprezentovala Martina Elhenická a sourozenci Katka a Michal Jermanovi. Martina s přehledem zvítězila v disciplíně 400 VZ a 3. místo vybojovala na trati 200 VZ. Plavala pouze v sobotu, aby se mohla připravovat na nadcházející nominační závody.

Třemi cennými kovy se v mladším dorostu blýskl i Michal Jerman, a to ve svých dominantních kraulových disciplínách. Vynikající druhá místa obsadil na tratích 100 VZ, 200 VZ a 400 VZ. Navíc časy zaplavané na 100 VZ a 400 VZ jsou zároveň i splněnými limity do SCM II. pro příští plaveckou sezónu. V disciplíně 100 VZ se pak kvalifikoval i do „open“ finále mezi dospělé, kde obsadil pátou pozici. Čtvrtý pak skončil na trati 50 VZ a pátý na 200 Z. Nejen kraulové, ale i doplňkové znakové a motýlkářské tratě pak plaval v osobních rekordech na dlouhém bazénu. 

Katka Jermanová, která již vzhledem ke studiu příliš netrénuje, pak přidala kvalitní sedmá místa na 50 VZ a 50 P a osmá na 100 VZ a 100 P. „Na závody jsme poslali pouze úzký výběr, Michalovi i Martině se závod vydařil, ostatní se připravovali v domácích podmínkách na další soutěže,“ poznamenal trenér Pavel Pokorný.

(pj, bog)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu