Pondělí

27. června 2022

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

Když bazénoví plavci zažívají vrchol sezony na otevřené vodě

26. 2. 2021

page.Name
Rok 2020 byl pro plavecký oddíl a Sportovní středisko TJ Loko UP GROUP, stejně jako pro celý sport, ovlivněný „Covidem“. Velmi problematické bylo opakované uzavírání bazénu, nutnost realizace alternativních „suchých“ tréninků a hledání možností pro trénink ve vodě v ČR mimo Trutnov a v zahraničí.

Po sportovní stránce, vzhledem ke zrušení všech bazénových mezinárodních soutěží, národních šampionátů všech věkových kategorií, krajských přeborů, Českých pohárů a řady dalších soutěží, není moc co hodnotit.

Martina Elhenická, zařazená ve VSC, bojovala úspěšně na několika závodech v zahraničí a opět vyhrála hlavní závod VC Trutnova (200 VZ), která se ještě před uzavřením bazénu uskutečnila. Zvítězila i při ČP v dálkovém plavání v Račicích.

Nejlepší plavci Loko vycestovali na Memoriál Petruszewicze do polské Wroclawi. V krajském SCM pod vedením Tomáše Břeně a Pavla Pokorného v roce 2020 působili Michal Jerman, Tomáš Havelka, Terezie Bischofová, Nicol Kirschová, Kristýna Voborníková a kritéria splnila i Veronika Hůlková.

Alternativou nejlepším trutnovským dorostencům a žákům bylo v roce 2020 dálkové plavání, ve kterém absolvovali od června do září celou řadu závodů Českého poháru (včetně přípravného Pardubického poháru), kde vybojovali mnoho umístění na stupních vítězů.

Vrcholem sezony bylo mistrovství republiky všech věkových kategorií v Račicích, kde plavci potvrdili kvalitní vytrvalostní přípravu přes léto a přivezli i několik medailí. V kategorii dorostu se mistryní ČR stala Terezie Bischofová v závodě na 5 km, startovala i Barbora Páslerová. Mezi žáky si výborně vedl Matěj Havlík, který vybojoval titul mistra ČR na 3 km a také děvčata, když stříbrná doplavala Martina Šlechtová a bronzová Adéla Mačková. Těsně pod stupni vítězů doplavali Lukáš Netík (5.) a Tereza Umlaufová (7.). Všichni „dálkoplavci“, také obsadili přední umístění v celém seriálu Českého poháru.

Jak již bylo zmíněno, plavecký oddíl zorganizoval těsně před uzavřením bazénů 36. VC Trutnova, včetně 7. ročníku memoriálu Pavla Sobotky, kde v soutěži družstev Trutnov obsadil 3. místo a na stupně vítězů se postavili: Elhenická, Bischofová, Kirschová, Havelka, Havlík a Cihlář. Oddílu Lokomotivy se podařilo také zorganizovat další tři soutěže krajského formátu.

 

„Je třeba též poděkovat všem trenérům, instruktorům a rozhodčím, kteří se podílejí na celém systému výchovy mladých sportovců od přípravek, přes kondiční a zájmové až po vrcholové plavání a také na pořádání soutěží,“ uvedl předseda klubu a trenér Tomáš Břeň a dodal, že zvláštní poděkování patří všem partnerům, bez kterých by fungování oddílu na této úrovni nebylo možné.

Trutnovští plavci a trenéři byli za předchozí rok oceněni mezi nejlepšími sportovci TJ Loko. Martina Elhenická zvítězila v anketě nejlepší sportovec města Trutnova, nominováni byli i Terezie Bischofová, Nicol Kirschová, Matěj Havlík a trenéři Tomáš Břeň a Pavel Pokorný. Martina.

Terka a trenéři byli rovněž oceněni na galavečeru nej sportovců a trenérů Královéhradeckého kraje.

Výbor oddílu hospodařil v „černých“ číslech a pracoval ve složení Tomáš Břeň (předseda), Pavel Pokorný (organizační a sportovní činnost) a Marcela Morávková (oblast rozhodčích).

„V roce 2021 věříme v účast Martiny Elhenické na OH v Tokiu, mistrovství Evropy v Kazani a Budapešti a mistrovství světa v Abu Dhabi. Všem přejeme méně problémový rok 2021 a konečně zase nějaká republiková mistrovství,“ uzavřel Tomáš Břeň.

(red, tz-tb)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu