Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

11°

Svátek má

Plavci Loko úspěšní na nominačních krajských přeborech

13. 6. 2022

page.Name
Sérii závodů krajských přeborů, které byly vesměs nominační na vrcholné celostátní soutěže, mají za sebou plavci TJ Loko UP GROUP Trutnov. Že byly většinou vydařené, dokumentují zisky medailových umístění, osobních a oddílových rekordů.

Stupně vítězů při mezikrajských přeborech žactva 12–14 let v České Třebové si oblíbili trutnovští plavci, když vybojovali 25 medailových umístění. Matěj Havlík získal tři zlaté a čtyři bronzové (3-0-4), k tomu překonal 20 let staré oddílové rekordy Jakuba Jarkovského na 800 a 1500 VZ.

Další medaile vylovili Adéla Mačková (1-2-4), Martina Šlechtová (1-0-1), Eliška Voborníková (0-2-1), Barbora Hylenová (0-2-1), Lukáš Netík (0-0-1), dívčí štafeta (1-1-0). Ještě závodili Štěpán Černý, Štěpánka Špetlová a Adam Sýkora.

„Plavcům se krajské přebory vydařily, zaplavali celou řadu osobních rekordů a vytvořili si zajímavé pozice pro nadcházející MČR žactva v Českých Budějovicích,“ sdělil krátce k jejich vystoupení trenér Tomáš Břeň.

Poslední květnovou sobotu se družstvo A2 spolu s výběrem z družstva kondičního plavání zúčastnilo Krajského přeboru KHK a PAK v kategorii 10 a 11 let v Chrudimi. Na stupních vítězů se umístili v kategorii 11 let Matěj Bednář se dvěma zlatými medailemi a Šimon Hofman s jednou stříbrnou, v kategorii 10 let Antonín Cink vybojoval stříbro.

„Celkově si děti vytvořily z 90 startů 71 osobních rekordů. Příjemným překvapením byly pěkné výkony děvčat z družstva kondičního plavání. Závody byly zároveň jedinou kvalifikací na nejvyšší soutěž v těchto kategoriích – Pohár ČR (oblast Čechy), kam se kvalifikovalo sedm závodníků,“ zhodnotil závod trenér Pavel Pokorný.

Ten také vyslal svoji asistentku Karolínu Malíkovou a nejmladší naděje trutnovského plavání do Jičína, aby se zúčastnily svého „mistrovského“ závodu – Přeboru Královéhradeckého a Pardubického kraje žactva 9 let a mladší. „Nejvíce se prosadila Natálka Bednářová, která si z jičínského bazénu odváží kompletní sadu medailí plus jednu bramboru. Všechny děti si vytvořily v převážné většině svých startů výrazné osobní rekordy,“ dodal kouč Pokorný.

(bog, tz-tb)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu