22°

23°

Trutnovští plavci na českém šampionátu přepsali historii

24. 6. 2022

Mistrovství České republiky staršího žactva v Českých Budějovicích se plavcům TJ Loko UP Group vydařilo. Závodníci vylovili pět medailí a dalších patnáct umístění v top 10.

Nejúspěšnější závodnicí byla Eliška Voborníková, která vybojovala mistrovský titul na 800 metrů VZ a stříbro na poloviční trati. Na osmistovce Elišku na stupních vítězů doplnily stříbrná Martina Šlechtová a bronzová Adéla Mačková. Toto trio ještě „jistila“ z pátého místa Tereza Umlaufová, která na motýlkářské dvoustovce brala „bramboru“.

Matěj Havlík na 1500 VZ vybojoval stříbro, na dvoustovce byl o dohmat čtvrtý. Barbora Hylenová v disciplíně 200 metrů prsa se splněným limitem do sportovního centra mládež dohmátla šestá. Ve druhé a třetí desítce se pohybovali Lukáš Netík a Štěpán Černý.

„Byli jsme rozhodně vidět, což mě těší. Poprvé v historii jsme na nějakém mistrovství republiky obsadili kompletní stupně vítězů. A hlavně se plavci za poslední rok dramaticky zlepšili, což je podle mě nejdůležitější a odrazilo se to i na splněných limitech do SCM, kde budeme mít všechna děvčata ze skupiny,“ uvedl trenér Tomáš Břeň.

Teď je před plavci Olympiáda dětí v Olomouci, výběr Královéhradeckého kraje trénuje v Trutnově. Poté bude následovat dospělácké mistrovství ČR v Podolí a také šampionát a Český pohár v dálkovém plavání. A konečně i nějaký ten zasloužený odpočinek.