23°

Havlík třikrát bronzový na dětské olympiádě, Bischofová pátá na MČR

6. 7. 2022

Do čtyřiadvacetičlenné výpravy plavců pro jubilejní desátou dětskou olympiádu v Olomouci, se nominovali také čtyři členové plaveckého oddílu Lokomotivy.

Na zisku 11 medailí a 36 finálových účastech krajské výpravy se trutnovští plavci podíleli třemi bronzovými medailemi Matěje Havlíka (200 m motýlek a volný způsob a 400 m volný způsob). Ve finálových bojích Matěj ještě vybojoval 5. místo na motýlkové stovce. Těsně pod stupni vítězů skončily Tereza Umlaufová (4. na 200 m motýlek a 6. na poloviční trati) a Adéla Mačková, která zaostala, na pátém místě, vteřinu za bronzovou medailí v závodě na 400 m volný způsob. Čtrnácté místo obsadil Lukáš Netík.

„Všichni naši plavci potvrdili oprávněnost nominace a potěšili svými výkony, které se oproti mistrovství republiky ještě posunuly na vyšší úroveň,“ zhodnotil trenér a vedoucí plavecké výpravy kraje Tomáš Břeň.

Trutnovský kouč také okomentoval výsledky, kterých dosáhla trojice děvčat na republikovém šampionátu dospělých, které se uskutečnilo minulý týden v pražském Podolí.

„Terka Bischofová se pomalu přibližuje české špičce v kategorii žen, což dokázala pátým a šestým místem v motýlkových závodech na 200 a 100 metrů, v polohové čtyřstovce doplavala desátá. Byly, ale i disciplíny, kde se jí moc nedařilo a na tom musí stále pracovat a pilovat i drobnosti,“ uvedl Břeň.

Trenéra potěšily i dvě debutantky na „dospěláckém“ mistrovství. Bára Hylenová a Eliška Voborníková při své první účasti rozhodně nezklamaly, zaplavaly osobní rekordy a potvrdily limity do SCM.