Neděle

29. ledna 2023

Nyní

-2°

Zítra

Svátek má

„Mláďata“ z Loko plavala v Náchodě

6. 7. 2022

page.Name
Poslední červnovou sobotu se výběr trutnovských plavců ze závodního družstva A2 zúčastnil tradičních náchodských závodů – Ceny rytíře Hrona, a to velmi úspěšně. „Z 56 startů si přivážíme 38 osobních rekordů,“ řekl výstižně trenér Pavel Pokorný.

Na závěr první části sezony si plavci Loko vyzkoušeli náročnější disciplíny – jedenáctiletí 200 metrů polohově a 100 metrů motýl, desetiletí 200 metrů volný způsob a 50 metrů motýl.

V kategorii desetiletých se závody velmi vydařily Elišce Thamové – ve všech startech výrazné osobní rekordy a jako třešnička na dortu – třetí místo na 50m prsa. „To byla zasloužená odměna za vynikající docházku a výbornou práci,“ poznamenal kouč Pokorný.

V kategorii osmiletých po delší závodní pauze zazářila Káťa Cinková – ve všech startech zaznamenala výrazné osobní rekordy, vítězství v hlavním závodě na 100 metrů polohově v „brutálním“ osobním rekordu a nejlepším letošním čase v této kategorii v republice. K tomu ještě další dvě první místa.

Ve stejné kategorii Natálka Bednářová získala dvě druhá místa. Navíc se obě děvčata skvěle popasovala s premiérovým startem na 50 metrů motýlek - obě pod minutu.

Po úspěšné části tréninkového roku a červencovém odpočinku se závodníci Lokomotivy vrátí k organizovanému plavání 1.srpna.

(bog, tz-tb, pp)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu