Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

12°

Svátek má

Plavci Loko získali na šampionátu žáků šest medailí

10. 1. 2022

page.Name
Po dvou letech, z důvodu koronaviru, se vrátili plavečtí žáci na vrcholné domácí soutěže. Trutnovští závodníci z TJ Loko UP Group se zúčastnili mistrovství republiky žactva v Litoměřicích na pětadvacetimetrovém bazénu. A šampionát se jim povedl.

„Ačkoliv Matěje Havlíka a Terezu Umlaufovou bezprostředně před soutěží trápil koronavirus, svoji vrcholnou soutěž nakonec oba stihli. Nakonec se plavci vraceli se šesti medailemi, z toho byly tři stříbrné a tři bronzové, když zlato uteklo o pověstný fous ve dvou závodech Matějovi,“ zhodnotil trenér Tomáš Břeň.

I přes nepříznivé okolnosti trutnovský plavec zaznamenal skvělé výsledky v podobě dvou stříbrných medailí (400 a 1500 VZ) a dvou bronzových (100 a 200M).

Martina Šlechtová vybojovala nečekané stříbro na osmistovce, i když medaile se spíše čekala na jiné trati. O poslední medaili se postarala Tereza Umlaufová, která na motýlkové dvoustovce přidala bronzovou „placku“.

Skvěle si vedli i další plavci, Lukáš Netík a Adéla Mačková obsadili pátá místa (1500 VZ resp. 200 M). Eliška Voborníková doplavala nejlépe sedmá a Štěpán Černý třináctý. K těmto svým nejlepším výsledkům přidali všichni celou řadu výrazných osobních rekordů a dalších umístění v top ten včetně „bramborové“ dívčí štafety.

(bog, tz-tb)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu