reklama 

Z Božího Daru přejíždějí lyžaři na další soustředění po Evropě

13.8.2014  •  Zimní sporty  • 
čtenost 1782

Trutnov - Běžkaři oddílu Olfin Car Vella Trutnov nezahálí ani v těchto teplých letních dnech. Právě se vrátili ze soustředění, které se konalo na Božím Daru. Někteří z nich se doma dlouho nezdrželi. Eva Vrabcová-Nývltová balí kufry do Livigna, Ondřej Horyna s Janou Adámkovou již odcestovali do Norska.

Z Božího Daru přejíždějí lyžaři na další soustředění po Evropě

Trutnovská královna lyžařské stopy Eva Vrabcová-Nývltová stihla kromě jiného absolvovat první lyžování v německém tunelu. „Eva se i přes zdravotní problémy může pochlubit skvělou formou, což dokázala v Ostravě při mistrovství republiky v atletice, kde zvítězila na pětikilometrové trati," upozornil na její výsledky trenér skupiny dorostu a dospělých oddílu Olfin Car Vella Trutnov Vladimír Šlofar.

Běžecké závody mají za sebou i další trutnovští sportovci. Před několika dny se zúčastnili Českého poháru v běhu do vrchu z Rokytnice nad Jizerou na Dvoračky, kde zabodoval Ondřej Horyna (2. místo) a Martin Švarc (4. místo). Mezi dorostenci se prosadil Vladimír Šlofar ml. (1. místo), Adam Götz (3. místo), v juniorské kategorii se nejlépe vedlo Janě Adámkové (3. místo). Při MČR v běhu do vrchu, které se konalo na trase Lipová-lázně - Šerák, se prosadila Tereza Beranová. Ta se třetím místem nominovala na mistrovství světa v juniorské kategorii.

Soustredeni 4

S průběhem výcvikového táboru, který se tradičně konal na Božím Daru, byl trenér Vladimír  Šlofar spokojen. „Při trénincích jsme se zaměřili především na jízdu na kolečkových lyžích. Na Božím Daru máme skvělé podmínky," konstatoval.  Trénink s nimi již tradičně absolvoval také Lukáš Bauer.

Soustredeni 2
Soustredeni

V nadcházejících dnech se běžkaři Olfin Car Vella Trutnov rozjedou do různých koutů Evropy. Zatímco Eva Nývltová-Vrabcová odjíždí do Livigna, Ondřej Horyna se připravuje s částí A-týmu v Norsku, kde trénuje také Jana Adámková s juniorskou reprezentací. Tereza Beranová a Bára Švarcová odjíždějí na soustředění s českou reprezentací na Zadov. Zbylí členové oddílu se chystají do německého Oberhofu do sněžného tunelu.

(bog, abi)
michal@trutnovinky.cz

twitter: michal.bogan
foto: Andrea Bímanová

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama