reklama 

Lyžařka Michaela Smutná obhájila akademický titul

7.3.2015  •  Zimní sporty  • 
čtenost 590

Trutnov - Rok se s rokem sešel a lyžařka Michaela Smutná si na sjezdovce Bílá v Beskydech prožila opět radost ze zisku univerzitního titulu. Akademického mistrovství České republiky se zúčastnilo 130 sportovců z dvaceti vysokých škol. Závodilo se v obřím slalomu a slalomu, sčítaly se časy všech kol.

Lyžařka Michaela Smutná obhájila akademický titul

Po „obřácké“ polovině šampionátu patřila sedmadvacetileté trutnovské závodnici šesté místo. „Po prvním kole jsem to měla na moje poměry skvěle rozjeté, ale bohužel se mi nepovedlo druhé kolo a nakonec jsem si o jednu pozici pohoršila. I tak jsem si sjela nejlepší body za poslední roky,“ hodnotila na půl spokojená svůj výkon v úvodní disciplíně.

Ve slalomové části studentka Vysoké školy ekonomie a managementu v Praze měla „výhodu“, že první kolo závodu stavěl její otec. „Jako vždy jsme se u toho stihli trošku pohádat,“ usmála se Míša. „Ale tentokrát mi to asi postavil přímo na míru,“ dodala lyžařka, která si to při prohlídce vůbec nemyslela. První kolo ovšem vyhrála s velkým náskokem 1,88 sekundy. Druhé kolo si pak už pohlídala a jela na jistotu, aby si zajistila celkové vítězství za oba dny.

V závěru letošní sezony Michaelu Smutnou čeká ještě série závodů Českého poháru a mistrovství České republiky.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz

twitter: michal.bogan
foto: archiv Michaely Smutné

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama