reklama 

Spokojenost a pohoda, směje se lídr Havrda do televizních kamer v Alpách

14.1.2015  •  Zimní sporty  • 
čtenost 758

Trutnov, Les Gets - Stejně jako včera i dnes dojel druhý, přesto se vlčický musher Radek Havrda usmívá. Celkově totiž stále vede alpský závod psích spřežení La Grande Odyssée. Na druhého Slováka Miloše Gondu má více než sedmiminutový náskok.

Spokojenost a pohoda, směje se lídr Havrda do televizních kamer v Alpách

Čtvrtá etapa jakoby jen potvrdila klid, s jakým Havrda náročnou mezinárodní soutěž zatím zvládá. „Dnešní etapa byl super, pohodová, moc se mi líbila. Dole byl sice přemrzlý sníh, ale nahoře byl příjmnější mokrý prašan,“ hlásil z Alp.

Nerozhodil ho ani dnešní start přímo do prudké sjezdovky přímo v centru města, ani to, že se jelo za tmy s čelovou svítilnou na hlavě. Vyjíždělo se totiž po až po páté hodině odpoledne. „Vše je v klidu. Psi jsou zatím v perfektní kondici, kromě Sepa, který má utržený dráp a dostává antibiotika,“ řekl Radek Havrda.

O jeho optimismu svědčí i záběry a sekvence tamních zpravodajských televizí. Kromě toho, že soutěž vede, láká média i svou otevřeností. A to i přes jazykovou bariéru. „Neumím cizí řeč, musím mít překladatele. Ale i když mám hodně práce okolo psů, nikdy jsem ještě novináře neodmítl. Pamatuju dokonce z minulosti i na brazilskou televizi, která půl etapy jela vedle mě na skútru,“ směje se. Zájem médií o La Grande Odyssée je velký. Podívejte se na video.Závod bude pokračovat další etapou ve čtvrtek. Kvůli nedostatku sněhu ale pořadatelé asi opět původní trasy upraví nebo změní. „Nepojede se v Chalenge Megeve, ale někde mnohem výš na nějakém okruhu,“ dodal Radek Havrda.

FAKTA
Výsledky 4. etapy:
1. Miloš Gonda (Slovensko) čas 2:01:12 hod.
2. Radek Havrda (Česko) - ztráta 2:26 min.
3. Rémy Coste (Francie) - 3:40 min.

Průběžné pořadí:
1. Radek Havrda (Česko) čas 8:54:13 hod.
2. Miloš Gonda (Slovensko) - ztráta 7:04 min.
3. Rémy Coste (Francie) - 8:21 min.
4. Jan Šlosar (Slovensko) - 41:57 min.
5. Daniel Juillaguet (Francie) - 1:23:58 hod.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Julie Couturier a Ingrdi babu, LGO News

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama