Běžcům Olfin Caru se šampionát v Novém Městě vydařil

20.1.2016  •  Zimní sporty  •
čtenost 653

Trutnov - Tereza Beranová z Olfin Car Ski teamu se stala mistryní České republiky v běhu na lyžích v kategorii starších dorostenek. Volnou technikou zvládla nejrychleji trať v délce 7,5 km v Novém Městě na Moravě, kde se šampionát konal.

Dorostenka Beranová ovšem nebyla jediná, která svým výkonem potěšila svého trenéra i všechny trutnovské fanoušky běžeckého lyžování. Ondřej Dudek byl mezi juniory na trati 10 km volnou technikou druhý, čtvrtá na pětikilometrové trati mezi juniorkami skončila Jana Adámková, a to klasickou technikou, stejnou příčku obsadila i na trati 10 km volnou technikou, Mike Ophoff se může pochlubit 5. místem – kategorie st. dorostenci, 7,5 km klasicky.

Trenér trutnovských běžců na lyžích Vladimír Šlofar odjížděl z Nového Města na Moravě spokojen. „Moji svěřenci se na mistrovství prezentovali především jako tým, což mne velmi potěšilo. Mistrovský titul Terky Beranové už byl jen třešinkou na dortu," konstatoval Vladimír Šlofar.

VÝSLEDKY:
Juniorky 5 km – klasicky: 4. Jana Adámková (mezi ženami 7. místo).
Junioři 10 km – klasicky: 9. Ondřej Dudek (mezi muži 33. místo), 15. Vladimír Šlofar.

Juniorky 10 km - volně: 4. Jana Adámková (mezi ženami 6. místo).
Junioři 10 km - volně: 2. Ondřej Dudek (mezi muži 7. místo), 18. Adam Götz.