reklama 

Na Paradráze se po šesti letech jela Trutnovská Krakonošova 12

9.1.2017  •  Zimní sporty  • 
čtenost 1528

Trutnov - Bezmála dvě stovky lyžařů se postavily v neděli na Paradráze na start veřejného závodu v běhu na lyžích Trutnovská Krakonošova 12.

Na Paradráze se po šesti letech jela Trutnovská Krakonošova 12

Tento závod se jel naposledy v městském lesoparku v roce 2011. Sněhová nadílka z minulého týdne však letos umožnila oddílu OlfinCar Ski team, aby pohárový závod, v němž se bojovalo i o tituly krajských přeborníků, uspořádal na domácích tratích.

Převážnou část startovního pole tvořila mládež. Náročnost okruhů se stupňovala s věkem. Nejmenší děti začínaly na pětisetmetrovém kolečku, nejstarší kategorie vyrazily na čtyřkilometrový úsek a jely ho třikrát. „Olfiňáky“ reprezentovalo 83 běžkařů, mezi dospělými se na trati pohybovali i členové laufařského Kasper Swix Teamu.

Nejmladší závodníkem byl Ondřej Novotný (ročník narození 2012), titul toho nejstaršího připadl Petru Blahnovi (1950).

Absolutním vítězem na dvanáctikilometrové distanci se stal trutnovský dálkový běžec Radek Šretr, jenž na druhého Petra Javůrka (nejlepšího veterána) najel 34 vteřin.

Stupně vítězů a umístění „olfiňáků“

minižákyně (500 m):
1. Matylda Pohlová (TJ Spartak Police n/M) 3:13,8
2. Laura Bejšovcová (Borský klub lyžařů Machov) 3:15,6
3. Lucie Horká (OlfinCar Ski team Trutnov) 3:21,5
7. Hedvika Stolínová, 8. Marie Turečková, 12. Amálka Kornfeldová, 13. Anna Králíková, 14. Emma Šarlota Šimková, 15. Anna Sofie Plecháčová

minižáci (500 m):
1. Josef Jon (TJ LO Spartak Vrchlabí) 3:05,1
2. Tomáš Matoulek (OlfinCar Ski team Trutnov) 3:25,1
3. Václav Barák (TJ LO Spartak Vrchlabí) 3:35,7
4. Martin Holada, 5. Jan Novotný, 8. Oliver Síč, 9. Jan Drobný, 11. Jiří Mach, 12. Vladimír Poprach, 16. Adam Kohoutek, 17. Jakub Paleček, 18. Lukáš Vagenknecht, 19. Ondřej Novotný

nejmladší žákyně (1 km):
1. Eliška Polonská (TJ LO Spartak Vrchlabí) 4:01,7
2. Lucie Jandurová (TJ LO Spartak Vrchlabí) 4:22,5
3. Adéla Michlová (Wikov SKI Skuhrov) 4:25,1
5. Alžběta Jindrová, 6. Aneta Bímanová, 9. Aneta Radová, 10. Adéla Plecháčová, 15. Anna Holadová

nejmladší žáci (1 km):
1. Marek Rieger (TJ LO Spartak Vrchlabí) 4:17,1
2. Mikuláš Shorný (OlfinCar Ski team Trutnov) 4:35,3
3. Hynek Fišnar (TJ LO Spartak Vrchlabí) 4:38,4
4. Oliver Götz, 6. Štěpán Kudlej, 7. Matyáš Burýšek, 9. Tomáš Nesládek, 10. Radim Kudlej, 13. David Králík, 18. Martin Lasík, 19. Antonín Králík, 20. Jan Paleček

mladší žákyně (2 km):
1. Eliška Peterková (TJ LO Spartak Vrchlabí) 8:02,5
2. Tereza Novotná (TJ LO Spartak Vrchlabí) 8:13,0
3. Lucie Mračková (OlfinCar Ski team Trutnov) 8:22,6
5. Veronika Černá, 6. Eliška Bímanová, 11. Klára Retková, 12. Doubravka Stolínová

mladší žáci (2 km):
1. Jan John (Borský klub lyžařů Machov) 7:13,1
2. Lukáš Kulhánek (TJ LO Spartak Vrchlabí) 7:21,6
3. Lukáš Bouček (OlfinCar Ski team Trutnov) 7:54,8
7. Jiří Matoulek, 11. Petr Nesládek, 13. Vojtěch Jindra, 14. Ondřej Stoklasa, 15. Alexandr Síč, 19. Ondřej Tureček, 20. Oto Potůček

starší žákyně (3 km):
1. Jana Leblochová (OlfinCar Ski team Trutnov) 9:54,8
2. Natálie Plná (Borský klub lyžařů Machov) 11:00,9
3. Alžběta Dvorská (OlfinCar Ski team Trutnov) 11:24,0
4. Eliška Kálová, 6. Eva Krákorová, 8. Barbora Plecháčová, 9. Barbora Vránová, 14. Aneta Burešová, 15. Helena Žižková

starší žáci (3 km):
1. Ondřej Krákora (OlfinCar Ski team Trutnov) 9:31,3
2. Vojtěch Dvořák (SA Špindlerův Mlýn) 9:49,8
3. Dominik Kašpar (OlfinCar Ski team Trutnov) 9:55,0
4. Aleš Škoda, 5. Štěpán Stoklasa, 9. Vojtěch Fišer, 11. Jakub Plecháč, 12. Adam Jahelka, 14. David Retek, 15. Lukáš Vinš

mladší dorostenky (4 km):
1. Kateřina Jebavá (Krkonoše Vrchlabí) 11:53,1
2. Karolína Hofmanová (Krkonoše Vrchlabí) 12:27,2
3. Marie Kristýna Matušková (OlfinCar Ski team Trutnov) 13:49,1

mladší dorostenci (4 km):
1. Martin Adamec (OlfinCar Ski team Trutnov) 9:40,8
2. Marek Vašátko (Wikov SKI Skuhrov) 9:46,2
3. Jan Maryška (Wikov SKI Skuhrov) 10:16,4
4. Milan Makovička, 8. Michal Kuhn, 9. Adam Harvánek

starší dorostenky (4 km):
1. Zuzana Holíková (Wikov SKI Skuhrov) 10:50,0
2. Vendula Mračková (Olfin Car Ski team Trutnov) 11:43,2

starší dorostenci (8 km):
1. Jaroslav Korbelář (Olfin Car Ski team Trutnov) 17:44,8
2. Mike Ophoff (OlfinCar Ski team Trutnov) 18:35,2
3. Jan Lebloch (OlfinCar Ski team Trutnov) 18:50,0
4. Jakub Kocián

ženy a juniorky (4 km):
1. Jana Adámková (OlfinCar Ski team Trutnov) 11:28,0
2. Barbara Kociánová (OlfinCar Ski team Trutnov) 11:51,2
3. Jolana Benešová (TJ Spartak Police n/M) 12:37,8
4. Marie Havlová

muži a junioři (12 km):
1. Radek Šretr (Atlas Craft team) 25:52,6
2. Štěpán Štolfa(TJ Spartak Police n/M) 27:08,5
3. David Šrůtek (Borský klub lyžařů Machov) 27:30,0
4. Matúš Sprinz, 5. Jan Hruška (Kasper Swix Team), 6. Vladimír Šlofar, 7. Pavel Šimek, 8. Pavel Vozka (Kasper Swix Team), 11. Martin Kužel (Trutnov), 12. Jan Haas (Kasper Swix Team)

veteráni (12 km):
1. Petr Javůrek (Kasper Swix Team) 26:26,2
2. Tomáš Veber (Kasper Swix Team) 28:11,9
3. Petr Holub (Kasper Swix Team) 28:43,0
5. Lukáš Havel, 10. Viktor Kuhn, 11. Michal Karlík (Loko Trutnov), 12. Pete Blahna

Další fotky ze závodu najdete také ZDE.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama