reklama 

Vítěz Radek Šretr: Svěťáky jsou taky těžký, ať si děti zvykají

9.1.2017  •  Zimní sporty  • 
čtenost 732

Trutnov - Čtyřkilometrový okruh se třemi vydatnými kopečky. A pěkně třikrát dokola. O slušnou porci zábavy měli postaráno ti výkonnostně nejlepší (dle věku) běžkaři, kteří v neděli závodili v lesoparku. Trutnovská Krakonošova 12 v plné náloži prověřila konkrétně juniory, muže a veterány. Kdo z nich byl nejrychlejší? Radek Šretr.

Vítěz Radek Šretr: Svěťáky jsou taky těžký, ať si děti zvykají

Čtyřiatřicetiletý Trutnovák obkroužil dvanáctikilometrovou trať za 25 minut a 53 vteřin. „Jsem z toho nadšený, že se na Paradráze konečně závodilo a že je tu vůbec sníh. Připadalo mi to jako věčnost, kdy jsem tady závodil naposledy,“ vyprávěl závodník Atlas Craft Teamu.

Vynikající laufař, který v roce 2011 vybojoval titul mistra Evropy v dálkových bězích, se na Paradráze několikrát objevil už v týdnu. Na tréninku. „Člověk jezdí furt na Černou horu nebo Mísečky, a tak je super, že se teď dá potrénovat tady,“ potěšily ho domácí sněhové podmínky. Ty hodlá využívat dál, dokud to jen půjde.

Že místní tratě přitom nedávají nic zadarmo, ukázal i závod. „Bylo to pěkně těžký,“ přikyvoval lyžař v oranžovém outfitu (včetně běžek). Podle něj je to ale jedině dobře, když se do toho člověk musí pořádně opřít. „Na svěťácích se jezdí taky těžký tratě, tak ať si děti zvykají,“ pousmál se Radek Šretr, který na Paradráhu nepřijel zrovna včas. A tak trošku nestíhal.

V závodě však zvolil od začátku vysoké tempo. „Nevěděl jsem, kdo tady bude, ale doufal jsem, že vyhraju. Kdybych nevyhrál, asi bych si říkal, že je něco špatně,“ smál se favorit číslo 1, který chtěl příští týden cestovat do Francie na první závod FIS Marathon Cupu. „Dnes mi ale volali, že ho zrušili,“ prozradil, že musí změnit plány na příští víkend. Místo toho pravděpodobně vyrazí do Nového Města na Moravě na republikový šampionát.


Tři nejrychlejší závodníci z kategorie muži a junioři - zleva druhý Štěpán Štolfa, vítěz Radek Šretr a třetí David Šrůtek.

Další víkend se pak chystá na druhý díl FIS Worldloppet Cupu - Dolomitenlauf. „Ale možná bude také zrušený,“ poukázal na to, že problémy s nedostatkem sněhu trápí i organizátory v Rakousku. „Závodí se na malém okruhu, a jestli se letos pojede na pětce, tak tam nepojedu. Loni se závodilo na osmičce, a když tam jede asi miliarda lidí, tak se člověk furt jen vyhejbá a nemá ze závodu dobrý pocit,“ dodal.

V sezoně by Radek Šretr ještě rád startoval i na zřejmě nejtěžším skatovém závodě La Transjurassienne (Francie, 68 km), Jizerské 50 a legendárním Vasově běhu (Švédsko, 90 km).

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama