reklama 

Lyžaři z Olfinu jsou velkým příslibem do budoucna

22.3.2018  •  Zimní sporty  • 
čtenost 802

Zatímco dorostence a juniory z oddílu běžeckého lyžování Olfin Car Ski team čekají o víkendu jedny z posledních závodů - mistrovství České republiky na Horních Mísečkách, nejmladší olfiňáci z přípravky a žactva si už sníh užívají pouze na trénincích. Trenéři však v žádném případě neslevují ze svých nároků a na hory se svými svěřenci odjíždějí i třikrát týdně. Vždyť podmínky na Černé hoře, kde olfiňáci dostávají do těla, jsou stále parádní.

Lyžaři z Olfinu jsou velkým příslibem do budoucna

Zda se v Trutnově zrodí nějaká významnější lyžařská osobnost, kterou bychom mohli v budoucnu vídat na televizních obrazovkách, je zatím ve hvězdách. Není žádným tajemstvím, že řada olfiňáků má velký potenciál a při závodech je pravidelně vidět na předních příčkách. Je radost sledovat, jak se někteří výkonnostně posouvají a již v tomto věku zaznamenávají skvělé výsledky i v republikových závodech. K úspěchům však vede dlouhá cesta.

„V současné době trénuji celkem čtyřicet čtyři dětí, což je skvělý počet,“ uvedl hlavní trenér přípravky Oskar Šretr, který nejmenším vštěpuje základy běžeckého lyžování.  „S dětmi jsme se zúčastnili celkem pěti přespolních běhů a  šesti zimních lyžařských závodů a s výkony svých svěřenců jsem nadmíru spokojen,“ konstatoval spokojeně trenér a dodal: „V Poháru Královéhradeckého kraje, v němž jsou děti hodnoceny dle umístěna v přespolních bězích a lyžařských závodech, jsme v kategorii nejmladšího žactva obsadili jedno první místo, dvě druhá místa a dvě třetí místa.“

Starší olfiňáci, ve věku od deseti do třinácti let, kterým se v letošní sezóně věnoval nový trenér Marek Kovačič, obsadili v bodovaném „poháru KHK“ tři první místa, tři druhá a čtyři třetí.

Mladší sportovci měli během náročné sezóny možnost vyzkoušet si na vlastní kůži start na významnějších závodech a porovnat svou zdatnost a sílu se stejně starými dětmi z celé republiky i zahraničí. Někteří se takové akce zúčastnili vůbec poprvé. A že jde o cenné zkušenosti, není třeba zdůrazňovat.

„Ze závodů Českého poháru jsme domů přivezli stříbrnou medaili a dvakrát bronz,“ komentoval výsledky Marek Kovačič a doplnil: „Své zástupce jsme měli také na Olympiádě dětí a mládeže, odkud si přivezli jedno třetí a jedno čtvrté místo, na mistrovství republiky jsme obsadili nejlepší čtvrté místo, jednou šestou příčku, dvakrát sedmé místo a jednou osmé místo.“

Doufejme, že většina dětí nepřijde o svůj elán a nadšení z lyžování a bude se i nadále věnovat tomuto krásnému sportu.

(abi, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Andrea Bímanová

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama