reklama 

Olfiňačka Beranová porazila reprezentaci a pyšní se mistrovským titulem

15.1.2018  •  Zimní sporty  • 
čtenost 1375

Trutnov - Oddíl běžeckého lyžování Olfincar Ski team Trutnov má ve svých řadách po víkendu mistryni České republiky. Titul vybojovala juniorka Tereza Beranová, která v Novém Městě na Moravě zvítězila ve sprintu volnou technikou.

Olfiňačka Beranová porazila reprezentaci a pyšní se mistrovským titulem

O senzaci se postarala také tím, že porazila české reprezentantky a byla nejlepší ženou, přestože věkově spadá do kategorie juniorek.

„Sprint se mi jel opravdu dobře. Hned v kvalifikaci jsem věděla, že se do finále dostanu, pokud se nestane něco neočekávaného a svojí vinou si to nějak neznemožním. Ve finále došlo k jedné nepříjemnosti, když jsme do sebe šly s Karolínou Grohovou a nevšimly si, že nás zezadu objíždí Polka, takže nám to moc nevyšlo,“ popsala po závodě Terka Beranová.

Fantastický výsledek Tereze zajistil, že druhý den nemusela na trať. „Se svým trenérem jsem se vsadila, že když vyhraju sprint, tak klasiku jezdit nemusím,“ vysvětlila radostně Beranová. A trenér Vladimír Šlofar slovo dodržel.

V závodě klasickou technikou se tak mohli předvést ostatní závodníci Olfincar Ski teamu Trutnov. A předvedli se. Jaroslav Korbelář obsadil 3. místo na trati 15 km, blýskli se také mladší dorostenci - Ondra Krákora obsadil pěkné 5. místo, Aleš Škoda 6. místo - oba na 5 km klasickou technikou, mladší dorostenka Eliška Kálalová pak zdolala trať v délce 4 km klasicky jako sedmá. „S výsledky jsme spokojeni, velmi mile nás překvapilo nadšení a elán, s jakým do závodů nastupovali především ti mladší závodníci,“ zhodnotil jeden z trenérů Ondřej Bíman.


Náročný víkend za sebou mají také obě mladší skupiny závodníků Olfincar Ski teamu Trutnov. Žactvo a přípravka se zúčastnily pohárových závodů ve Špindlerově Mlýně a na Benecku. Po oba víkendové dny je sice na horách přivítalo sluníčko, ale teploty hodně pod bodem mrazu. Jak se však ukázalo, malí závodníci jsou prostě na zimu zvyklí. Ve Špindlerově Mlýně vybojovali osm cenných kovů. Vzhledem k tomu, že se na Benecko sjelo 600 závodníků z celé České republiky, byla bilance medailí o něco slabší, o to však cennější, neboť konkurence byla opravdu velká. V některých kategoriích startovalo až šedesát běžců. Olfiňáci obsadili dvě třetí místa, dalších čtrnáct závodníků se pak umístilo v první desítce, což trenéři považují za velmi dobrý výsledek.

V pátek odjíždí skupina staršího žactva na Boží Dar, kde se zúčastní Českého poháru v běhu na lyžích s mezinárodní účastí. Své síly a dovednost poměří se zástupci oddílů z celé republiky a zahraniční celkem sedmnáct olfiňáků. Tak držme palce!

(abi, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Andrea Bímanová

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama