reklama 

Krasobruslaři a rychlobruslaři z Krkonoš na zimní olympiádě dětí

13.2.2018  •  Zimní sporty  • 
čtenost 372

Trutnov - Trutnovští krasobruslaři Štěpán Břeň a Sára Slavíčková, kteří závodí za královedvorský klub, a jejich dva oddíloví parťáci Andrea Sommerová a Anna Sedláčková se zúčastnili VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky. Hry se uskutečnily na sportovištích v Pardubickém kraji s olympijským centrem v Litomyšli.

Krasobruslaři a rychlobruslaři z Krkonoš na zimní olympiádě dětí

V krasobruslení se Štěpán Břeň umístil na 4. místě. „Ve volné jízdě se mu poprvé podařilo předvést zdařilou kombinovanou piruetu v levelu číslo 2 a přes pád u dvou dvojitých skoků předvedl výkon, kterým oproti loňské sezóně zvýšil svůj bodový zisk o šest bodů,“ zhodnotila trenérka Michaela Koblasová.

Andrea Sommerová i Sára Slavčíková jely na olympiádu jednak jako náhradnice v krasobruslení v kategorii starší a mladší žačky (obě jmenované jako třetí nejlepší závodnice ve svých kategoriích v 
Královéhradeckém kraji) a zároveň s Annou Sedláčkovou jako reprezentantky našeho kraje v rychlobruslení. Andrea Sommerová se nejlépe umístila na nejkratší trati 111 metrů (15. místo), Sára Slavíčková skončila na všech individuálních tratích na 25. místě a Anna Sedláčková si naopak nejlépe vedla na nejdelší trati 500 m (17. místo). Štafeta děvčat se pak umístila na celkovém 11. místě. Na zimním stadionu v Trutnově sehrají ve středu 28. února od 8.30 hodin královédvorští krasobruslaři pohádku na ledě Lotrando a Zubejda.

(mki, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama