18.2.2018  •  Zimní sporty  •
čtenost 677

Trutnov - Náročný závodní víkend mají za sebou běžci na lyžích z Olfin Car Ski teamu, kteří vyrazili do Harrachova na třídenní Mistrovství České republiky staršího žactva. I když se domů vrátili bez medaile, mají na svém kontě řadu skvělých umístění, o něž se postarala především trojice dívek Jana Leblochová, Lucka Mračková a Eliška Bímanová.

Páteční program patřil sprintu volnou technikou, kdy se na trať postupně vydalo šedesát závodníků v každé ze čtyř kategorií (ročníky 2004 a 2005). Kvalifikací nejlépe „projela“ Eliška Bímanová (na 7. místě) v těsném závěsu se jí držela Lucka Mračková s Janou Leblochovou - 9. místo, z kluků si nejlépe vedl Lukáš Bouček - 22. místo. Do dalších bojů o medaile postupovalo třicet nejlepších závodníků, mezi nimi i šest olfiňáků.

V následujících hromadných rozjížďkách se pak zúročila dravost a zkušenosti. Nejlepší výsledek zaznamenala ve starších žákyních Jana Leblochová, která se probojovala do první šestky. Svou bojovnost předvedla především Lucka Mračková, která ještě několik dnů před samotným mistrovstvím bojovala s virózou, a přesto se dostala až do semifinále a skončila celkově osmá, Eliška Bímanová pak 13.

Program mistrovství pokračoval druhý den závodem klasickou technikou, kdy na závodníky čekala náročná trať v délce 2 a 3 km s několika strmými převýšeními a pikantním sjezdem, na jehož konci si přišli na své diváci stojící v závěrečné zatáčce. Všechny pády se naštěstí obešly bez újmy na zdraví, přestože lyžaři končili v ochranných sítích, z nichž nebylo jednoduché se vymanit.

V silné konkurenci se opět dokázaly prosadit trutnovské dívky, kdy Jana Leblochová obsadila nepopulární, přesto fantastické 4. místo, Lucka Mračková - 7. místo, Eliška Bímanová - 13. místo, do bodované třicítky se probojoval i Lukáš Bouček, Bětka Dvorská (oba 21. místo) a Petr Nesládek (30).

Nedělní program patřil divácky atraktivním štafetám. Tříčlenné týmy byly tentokrát složeny závodníky z obou ročníků a nebylo překvapením, že trenéři Olfin Car Ski teamu sázeli především na trojici dívek Leblochová, Mračková a Bímanová. Podle předpokladů měly ovládnout první desítku, což se také stalo.

Trutnovská radost byla o to větší, že děvčata vybojovala 7. příčku (od šesté je dělily pouhé čtyři desetiny), a to i s drobným pádem Lucky Mračkové, která mimochodem štafetu parádně rozjela a předávala Elišce Bímanové na vynikajícím 7. místě. Nejlepší štafeta chlapců dojela na 22. místě.