Vrabcová Nývltová běhat na lyžích nezapomněla, zvítězila

6.2.2018  •  Zimní sporty  •
čtenost 701

Trutnov – Mrazivé a zasněžené vrcholové partie Orlických hor přivítaly o víkendu závodníky již 34. Orlického maratonu, který je zařazen do série českých dálkových běhů. Sobotní start závodu na 22 kilometrů volnou technikou si nenechala ujít Eva Vrabcová Nývltová, která se projevila jako skvělá srdcařka Olfin Car Ski teamu.

Letošní běžeckou sezónu si zpestřila účastí na závodech za mateřský oddíl. Přestože již na lyžích netrénuje zdaleka jako v minulých letech a lyže jsou pro ni jen doplňkem v objemové běžecké přípravě, ukázala, že závodit na lyžích nezapomněla a mezi ženami zvítězila časem 1:07:31 hodiny. Celkově skončila pátá.

Na trati jely skvěle i další závodnice z Olfin Car Ski teamu Alena Schejbalová byla druhá a třetí místo obsadila Jana Adámková. Na trati se nenechala zahanbit ani mužská část. Robert Krupička obsadil celkově druhé místo a shodně druhý byl i v kategorii nad čtyřicet let.

Nedělní závod patřil klasické technice. Alena Schejbalová byla na trati 22 kilometrů absolutně první a na stupně vítězů ji v kategorii 19 až 39 let doprovodila Jana Adámková, byla třetí. Na stejné trati se dařilo i mužům. Lukáš Havel v technických pasážích ve sjezdech odjel pronásledovatelům a svůj náskok udržel po většinu závodu až do cíle.

Dojel absolutně třetí a vyhrál svou kategorii nad čtyřicet let. Dále se na stupních umístil Pete Blahna, který skončil druhý ve své kategorii nad šedesát let. Na trati 33 kilometrů skončil celkově čtrnáctý Rudolf Šretr.