reklama 

Na startu K70 až 800 lyžařů, obhájce znervózňuje předpověď

15.3.2019  •  Zimní sporty  • 
čtenost 627

Krkonošská sedmdesátka, lyžařský závod družstev, zítra přivítá účastníky 64. ročníku. Závod se letos koná o něco později, protože tradiční termín - první březnová sobota - musel ve Špindlerově Mlýně ustoupit pořádání Světového poháru žen ve sjezdovém lyžování. „Přesto sněhové podmínky po celé trati máme vynikající,“ hlásí Petr Musil, ředitel závodu a předseda trutnovské Lokomotivy, která je pořadatelem legendárního běžkařského klání.

Na startu K70 až 800 lyžařů, obhájce znervózňuje předpověď

Letošní přívaly sněhu způsobily to, že na trati by neměla být žádná problematická místa. V uplynulých dnech provedl kontrolu závodní stopy její velitel Petr Murčo a pozitivní zprávy dostali pořadatelé také z občerstvovacích stanic na Pražské Boudě a Friesových boudách i pana Cerala, který provádí značení. „To jsme letos po celé trati udělali fungl nové,“ prozrazuje jednu z novinek Petr Musil, že závodníci se nyní budou orientovat podle moderně navrhnutých šipek s modrým podkladem a bílým značením.

Do závodu je přihlášeno zatím asi 700 závodníků, ale pořadatelé očekávají že by se jejich počet mohl vyšplhat až na 800. „Předpokládáme, že letos to bude rekordní účast za dobu, co funguje nový organizační výbor,“ konstatuje Petr Musil, který se svými kolegy organizuje K70 od roku 2016. „Snad nám vystačí odznaky, kterých máme přesně 800. V případě, že by na někoho nezbyly, tak je necháme dodělat a zašleme poštou,“ dodává s úsměvem.

S propagací závodu začali pořadatelé už v prosinci na jiných lyžařských závodech. Zkvalitnili také práci a informace na Facebooku, kde se takřka každý den objevují nějaké nové zprávy.

„Pro závodníky jsem navíc zabezpečili další novou službu, že po trati budeme na kontrolách půjčovat náhradní hole,“ doplňuje ředitel závodu ke zvýšení komfortu pro lyžaře. Ti pak stejně jako loni budou moci využít kyvadlovou dopravu ze Špindlu do prostoru zázemí K70 ve ski areálu Svatý Petr, kde zítra ráno tradičně provede start trutnovský starosta Ivan Adamec.

Vítězství v hlavní kategorii mužů na 70 kilometrů bude obhajovat hlídka Kasper - Swix Teamu Trutnov, která přitom bude útočit již na páté vítězství v řadě!

„Dovedl bych si představit lepší předstartovní atmosféru. Jednak nás znervózňuje předpověď počasí a jednak zdravotní stav členů naší tradiční sestavy. Petra Javůrka trápí problémy se zády a s podlomeným zdravím se potýká i Karel Randák, proto jsme museli povolat nové parťáky Láďu Rygla a Matěje Kubinu,“ hlásí Petr Holub. KST tak letos bude startovat ve složení Petr Holub, Tomáš Veber, Jan Fišnar, Ladislav Rygl a Matěj Kubina. „Hodně bude rozhodovat servis lyží, ale celou sezonu jsme měli lyže připravené dobře, tak se to určitě podaří i teď. Závodní sezona je už dlouhá a každý se těší, až si odpočine, ale K70 je výjimečná. Na trati necháme všechny síly, abychom se pokusili o prodloužení naší vítězné série,“ dodává Holub.

Závodníky čeká na trati pěti kontrol, přičemž další letošní novinkou je, že na Srubu bude položený měřící koberec, takže odsud budou informace o tom, jak si průběžně vedou jednotlivé hlídky. Před rokem se pětičlenná parta Kasper - Swix Teamu vrátila do cíle za 4:03:06 hod. Pro srovnání, nejpomalejší hlídka - Veslaři Bohemians Praha B strávili na trati dvakrát tolik času.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama