reklama 

To byla pecka, jak mi jely lyže, řekl Šimek a překvapil sám sebe

17.3.2019  •  Zimní sporty  • 
čtenost 1138

Nečekaný úspěch slavil na letošním ročníku Krkonošské sedmdesátky trutnovský lyžař Pavel Šimek. Závodník Olfin Car Ski Ski teamu se blýskl nejrychlejším časem na padesátikilometrové trase. „Před závodem jsem si docela věřil, tak jsem si řekl, že tu padesátku zkusím a že se třeba v kategorii nějak umístím. Ale vůbec by mě nenapadlo, že bych to mohl vyhrát celkově,“ usmíval se 39letý sportovec.

To byla pecka, jak mi jely lyže, řekl Šimek a překvapil sám sebe

Byl to pro něj opravdu příjemný šok, když v cíli zjistil, že zvítězil. Navíc o pouhých dvanáct vteřin před Tomášem Lisým ze Silvini Madshus teamu. „Jak si vedu v průběhu závodu, jsem nevěděl, protože se ráno startovalo ve vlnách a mezi každou bylo třeba deset minut pauza, takže někdo vyjel na trať už v 8.20 a já třeba až v devět,“ přiblížil Šimek. „Díky tomu se ale netvořily balíky lidí a nemusel jsem pak předjíždět ty davy z padesátky a sedmdesátky,“ kvitoval tento způsob startu.

Po trati Pavel Šimek doslova letěl, protože se i v týmu hodně „mazlili“ s lyžemi. „Dali jsme si záležet s mazáním, nanášeli jsme různé struktury. Co jsem pak pozoroval, jak jsem předjížděl lidi, lyže mi jely jednoznačně fakt dobře. To byla pecka,“ pochvaloval si servis. K parádní jízdě podle něj přispěla také super trať. „Ač to v Trutnově nevypadá, na Černé hoře napadlo před závodem 40 centimetrů nového sněhu, tak jsem se bál, že se to bude bořit. Ale trať byla krásně tvrdá.“

Když do toho prý občas vykouklo i sluníčko, sobotní závod si podle něj musel každý užít. „Sice maličko foukalo, ale nebylo to nic drastického. Hlavně žádná mlha,“ dodal k počasí v Krkonoších.

Triumf na K70 byl pro něj zlatou tečkou na konci sezony, od které ani moc neočekával, protože mu trénink nabouralo zranění. „V létě jsem si pilou řízl do nohy, takže jsem pak nic nedělal. Tréninkové manko jsem dohnal až teď v zimy, kdy jsem se začal rozjíždět. To je super,“ uvedl po letošním posledním závodu.

V něm Olfin Car Ski team slavil na padesátce dvojnásobné prvenství. Mezi mužskými družstvy vyhráli Šimkovi kolegové - Lukáš Havel, Michal Karlík, Zdeněk Melša, Rudolf Šretr a Petr Vondráček. „Od začátku jeli ve vedení a hlídali si to, měli docela luxusní náskok,“ pronesl Pavel Šimek k výkonu hlídky. Její čas byl 3:13:25,5 hod. Pro srovnání, tedy o půl hodiny pomalejší než jeho.

Pro Pavla Šimka to ale nebylo první vítězství na Krkonošské 70, v roce 2015 se dokonce podílel na triumfu trutnovského družstva v hlavním závodu na 70 kilometrů. S Ondřejem Markem, Ondřejem Horynou, Petrem Holubem a Janem Fišnarem se stali vítězi jubilejního 60. ročníku kultovního běžkařského maratonu.

A pozorný fanoušek K70 ví, že právě toto vítězství zároveň odstartovalo šňůru Kasper - Swix Teamu, pod jehož hlavičkou družstvo Stanislava Opočenského v dalších letech závodilo a letos dosáhlo už na páté vítězství v řadě.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz

foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama