reklama 

Splněné testy pro Slavíčkovou a taneční pár Šimková - Břeň

13.1.2019  •  Zimní sporty  • 
čtenost 1027

Krasobruslařské testy výkonnosti se začátkem roku konaly v Českém Těšíně. Týkaly se i trutnovských krasobruslařů Sáry Slavíčkové, Štěpána Břeně a Amélie Šimkové. Všichni jsou členy královédvorského klubu, odkud na sever Moravy odjela ještě Barbora Kejzarová.

Splněné testy pro Slavíčkovou a taneční pár Šimková - Břeň

Jako první do testů výkonnosti nastoupila Barbora Kejzarová (test č. 3) a zvládla je jako nejlepší ve své skupině na zelenou kartu.

Druhou statečnou byla Sára Slavíčková, která předvedla všechny prvky č. 6 velmi zdařile a splnila teprve jako třetí členka klubu v „testové“ historii test pro žactvo č. 6 na žlutou kartu.

Pásma možného plnění testu:

  • nesplněno
  • splněno na bílou kartu
    (45% - 59,9%)
  • splněno na žlutou kartu
    (60% - 74,9%)
  • splněno na zelenou kartu
    (75% - 100%)

Jako poslední do boje o karty vstoupili Amélie Šimková a Štěpán Břeň v kategorii tance na ledě - test č. 5. „Ačkoliv se myšlenka tančit na ledě stala pro oba reálnou až s prvním listopadovým tréninkem povinného tance s trenérkou Dominikou Schmidtovou, oba dva se dokázali přesně za dva měsíce naučit všechny tři povinné tance,“ poukázala trenérka Michaela Koblasová a dodala, že úspěch v tomto druhu testu byl však odvislý i na velmi  obtížných individuálních bruslařských prvcích, jejichž zvládnutí se zdálo býti za tak krátký čas nemožné u mladší polovičky páru - Amálky. Ta od trenérky slýchala často: „Není to stále dobré, nestůj a jeď znovu a lépe.“

Jaké pak bylo obrovské nadšení trenérů z výsledků testů si neumí nikdo představit. (Ti, co nikdy na ledě netančili, připravili za dva měsíce dva své svěřence na test výkonnosti v tancích na ledě). Oba tanečníci splnili požadovaný test - Amálka na zelenou kartu a Štěpán na žlutou kartu. Oba dva měli lepší skóre než zástupci Akademie Tomáše Vernera.

„Prvním velkým závodem pro náš taneční pár by měla být Velká cena Náchoda na začátku února a následně mistrovství republiky párů a jednotlivců,“ uzavřela trenérka Koblasová.

V následujícím videu se ještě můžete podívat na to, jak probíhala příprava Amálky a Štěpána na testy výkonnosti v tancích na ledě. 


(mko, bog)
redakce@trutnovinky.cz

foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama