reklama 

Kasper - Swix Team poradí, jak správně namazat běžky

15.11.2019  •  Zimní sporty  • 
čtenost 467

/VIDEO/ Už brzy se o slovo přihlásí zima a příznivci běžeckého lyžování vyrazí do stopy. Ale znáte ten pocit, když se těšíte, jak se sklouznete, budete se kochat přírodou, užívat si tu pohoda a najednou zjistíte, že je něco špatně. Lyže vám nejedou a vy dřete jako kůň. Ne nadarmo se říká, že příprava běžek je alchymie. Jestli se o ní chcete něco dozvědět, přijďte ve čtvrtek 21. listopadu na workshop Kasper - Swix Teamu, který bude zaměřený na problematiku „mázy“ a celkovou péči o lyže samotné.

Kasper - Swix Team poradí, jak správně namazat běžky

„Na začátku se budeme věnovat krátce teorii, tak maximálně dvacet minut, a pak ve zbytku času si vyzkoušíte přípravu lyží ve skupinách pod dohledem zkušených servismanů,“ zve šéf Kasper Swix - Teamu Stanislav Opočenský na workshop, který se bude konat od 17 hodin v klubovně na trutnovské Paradráze.

Praktické ukázky s předvedením různých variant přípravy lyží pro klasiku a skate včetně údržby se budou odehrávat na dvou stolech a třech servisních kopytech. „Účastníci, kteří budou mít zájem, si mohou vše zkusit třeba i na vlastních lyžích,“ naznačuje Stanislav Opočenský. Diskuze a dotazy budou možné po teoretické části v podstatě kdykoliv.

Kapacita workshopu je omezena. Přihlášky můžete podávat ZDE. Poplatek 100 korun v sobě zahrnuje pronájem, promazaný materiál a malý dárek. „Pokud bude mezi lidmi větší zájem, udělali bychom další seminář ještě během zimy, a to i třeba s možností odzkoušet si lyže přímo na Para, pokud bude nasněženo,“ uzavírá Stanislav Opočenský.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto, video: Matěj Opočenský

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama