Středa

29. června 2022

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Curlingová sezona zahájena, nejlépe vyšel start obhájci

6. 12. 2019

page.Name
Krkonošský curlingový pohár má za sebou první hrací den. Na zimním stadionu v Trutnově do hry zasáhlo pět týmů.

Nejlépe se vstup do soutěže, s jedním malým zaváháním, vydařil týmu 1.KCK Trutnov 5, který vyhrál loňský ročník. V prvním zápase nejdříve s přehledem porazil tým 1.KCK Trutnov 4 10:2, následně i přes drobné zaváhání v posledním endu tým CC Riper 9:5.

Stejné zaváhání, inkasovaná čtyřka v posledním endu, přišlo také v posledním zápase se soupeřem z Hořic, tentokrát to ale v důsledku vyrovnanějšího průběhu zápasu znamenalo remízu 7:7 a neplánovanou ztrátu jednoho bodu.

I nováčkovi soutěže, týmu CS Hořice posíleného o zkušeného hráče z Jičína, se víkend herně vydařil. Uhrál ještě jednu remízu s 1.KCK Trutnov 4 3:3 a jen jednou těsně prohrál s Jičínem 4:5. Pro mančaft z města pohádky to byly jediné vydřené body, v dalším zápase s CC Riper už utrpěl překvapivě drtivou porážku 1:8.

Termín následujícího hracího dne ještě nebyl napevno potvrzen, ale plánovaný předpoklad je sobota 4. ledna. „Budeme doufat, že počasí nám bude přát stejně jako o uplynulém víkendu a herní podmínky budou díky tomu opět ideální,“ nechal se slyšet pořadatel poháru Jiří Lubina.

Máte-li chuť si vyzkoušet curling, tréninky na zimním stadionu probíhají stále stejně - každé pondělí od 17.45 do 19 hodin. Kdokoliv může přijít a nezávazně si tuto hru vyzkoušet.

Výsledky 1. hracího dne KCP:
1.KCK 4 - 1.KCK 5 2:10
CC Jičín 1 - Cs Hořice 5:4
CC Riper - 1.KCK 5 5:9
Cs Hořice - 1.KCK 4 3:3
1.KCK 5 - Cs Hořice 7:7
CC Riper - CC Jičín 1 8:1

(jlu, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš