Úterý

13. dubna 2021

Nyní

Zítra

Svátek má

Curlingová sezona zahájena, nejlépe vyšel start obhájci

6. 12. 2019

page.Name
Krkonošský curlingový pohár má za sebou první hrací den. Na zimním stadionu v Trutnově do hry zasáhlo pět týmů.

Nejlépe se vstup do soutěže, s jedním malým zaváháním, vydařil týmu 1.KCK Trutnov 5, který vyhrál loňský ročník. V prvním zápase nejdříve s přehledem porazil tým 1.KCK Trutnov 4 10:2, následně i přes drobné zaváhání v posledním endu tým CC Riper 9:5.

Stejné zaváhání, inkasovaná čtyřka v posledním endu, přišlo také v posledním zápase se soupeřem z Hořic, tentokrát to ale v důsledku vyrovnanějšího průběhu zápasu znamenalo remízu 7:7 a neplánovanou ztrátu jednoho bodu.

I nováčkovi soutěže, týmu CS Hořice posíleného o zkušeného hráče z Jičína, se víkend herně vydařil. Uhrál ještě jednu remízu s 1.KCK Trutnov 4 3:3 a jen jednou těsně prohrál s Jičínem 4:5. Pro mančaft z města pohádky to byly jediné vydřené body, v dalším zápase s CC Riper už utrpěl překvapivě drtivou porážku 1:8.

Termín následujícího hracího dne ještě nebyl napevno potvrzen, ale plánovaný předpoklad je sobota 4. ledna. „Budeme doufat, že počasí nám bude přát stejně jako o uplynulém víkendu a herní podmínky budou díky tomu opět ideální,“ nechal se slyšet pořadatel poháru Jiří Lubina.

Máte-li chuť si vyzkoušet curling, tréninky na zimním stadionu probíhají stále stejně - každé pondělí od 17.45 do 19 hodin. Kdokoliv může přijít a nezávazně si tuto hru vyzkoušet.

Výsledky 1. hracího dne KCP:
1.KCK 4 - 1.KCK 5 2:10
CC Jičín 1 - Cs Hořice 5:4
CC Riper - 1.KCK 5 5:9
Cs Hořice - 1.KCK 4 3:3
1.KCK 5 - Cs Hořice 7:7
CC Riper - CC Jičín 1 8:1

(jlu, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš