Pondělí

4. července 2022

Nyní

22°

Zítra

18°

Svátek má

Trutnovská Bruslička přinesla medailovou radost i Spartaku

2. 12. 2019

page.Name
Oddíl krasobruslení Spartak Trutnov uspořádal na zimním stadionu osmý ročník mezioddílového závodu Trutnovská Bruslička. Pod Krkonoše se sjelo ještě šest dalších oddílů, konkrétně dva z Prahy, Nové Město nad Metují, Dvůr Králové nad Labem, Hronov a Hradec Králové. Celkem soutěžilo na ledové ploše 74 závodníků.

První kategorií byla Benjamin 1, kde v top ten z trutnovského klubu obsadila desátou příčku Klára Povejšilová. V Benjamin 2 se těsně pod stupni vítězů umístila Kristýna Neugebauerová a hned za ní Alžběta Vaisová. Sedmé místo získal Filip Dvořák.

Mezi mladšími žačkami, přičemž se jednalo o pohárovou kategorii, se blýskla stříbrnou medailí Anna Kühnlová. „Byl to její první start v této kategorii, doposud v poháru jezdila jen za nejmladší žáky,“ upozornila trenérka Spartaku Erika Štěpničková. „Bramboru“ brala Štěpánka Škopová a šestou příčku vybojovala Tereza Sekyrová.

Děti, které bruslí maximálně tři měsíce. To je kategorie přípravky, v níž domácí oddíl zastupovaly dvě dívky. Ilona Dvořáková se umístila na čtvrté příčce a Anežka Procházková na páté.

Nejpočetnější enklávu krasobruslařek a krasobruslařů měl Trutnov v kategorii Začátečník 1. Domácí závodníci obsadili prvních sedm míst v tomto pořadí: 1. Viktorie Hejnová, 2. Klára Neugebauerová, Nela Švecová, Viktorie Čurgaliová, Nella Gmyrjová, Josef Beran a Adéla Bludská.

„Je to nová kategorie. Jedná se o začátečníky, kteří začali bruslit v loňské nebo letošní sezoně a je jim 6 až 9 let. Jsou to děti, které ještě nemají takovou výkonnost, takže soutěží mezi začátečníky,“ vysvětlila Štěpničková. Krásné druhé místo v kategorii Začátečník 2 vybojovala Erika Schmiedová.

V kategorii Cvrček 2 se Trutnov dočkal další medailové radosti, když na bronz dosáhla Marie Ježková. V této kategorii startovalo asi patnáct závodníků. „Takže pro Marušku to byl velký úspěch,“ chválila trenérka Erika Štěpničková.

V nejstarších kategoriích kadetů se v A1 umístila na pátém místě Nikol Vondráčková, Veronika Brožová byla osmá, Eliška Dvořáková devátá, Markéta Vrabelová desátá a Alena Pekárková jedenáctá. Jednoznačné vítězství v kategorii A2 si připsala za svou sestavu Lucie Vojtěchová.

„Výkony našich dětí nás mile překvapily, nečekaly jsme, že bude tolik medailí,“ potěšilo trenérky Spartaku.

(odd, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš