reklama 

Běžci z Olfinu brali zlato na Zadově, v Trutnově i Deštném

19.2.2019  •  Zimní sporty  • 
čtenost 836

Náročný víkend mají za sebou běžci z lyžařského oddílu OlfinCar Ski team Trutnov. Zatímco starší vyrazili s trenérem Vladimírem Šlofarem na Český pohár na Zadov, žactvo pod vedením Marka Kovačiče a Jitky Daňkové spolu s přípravkou v čele s Oskarem Šretrem měli za úkol uspořádat závody v Trutnově a vyrazit na pohárové klání do Deštného. Vše klaplo a olfiňáci se pyšní hned několika vítězstvími.

Běžci z Olfinu brali zlato na Zadově, v Trutnově i Deštném

Zlato přivezl ze Zadova juniorský závodník Jaroslav Korbelář, který ovládl trať na 10 km volnou technikou. Úsměv na tváři trenérům vykouzlili i další svěřenci z týmu. V norském sprintu se blýskli Aleš Škoda a Mike Ophoff (2. místo), Mike si pak odvezli bronz v závodě volnou technikou. Malé pódium si užili také Štěpán Stoklasa, Martin Adamec (oba 4. místo ve sprintu) a z děvčat Eliška Kálalová - 5. místo ve sprintu. 

Co se medailových umístění týká, pozadu rozhodně nezůstali ani lyžaři ze skupiny žactva a přípravky. V domácím prostředí vybojovali celkem dvanáct cenných kovů. Závody musely být z důvodu sněhových podmínek přemístěny ke Dvoračce, kde se i díky podpoře města podařilo vytvořit parádní zázemí jak pro lyžaře, tak i diváky. Organizátorům navíc přálo slunečné počasí - co víc si tedy přát. 

Na bednu si v Trutnově stouply již známé tváře - Amálie Kornfeldová, Matěj Hamáček, Bětka Jindrová, Štěpán Kudlej, Miky Shorný, ze starších pak Lukáš Bouček, Petr Nesládek a trio děvčat Lucka Mračková, Veronika Černá a Eliška Bímanová, které rovněž ovládly závody v Deštném.  Stejně tak se v Orlických horách dařilo Janě Leblochové, Bětce Dvorské a Jirkovi Matoulkovi. 

Olfiňáky čekají ještě další závody Českého poháru - na Božím Daru a v Novém Městě na Moravě, kde poměří své síly se soupeři z celé republiky i zahraničí.

Fotky ze závodů na Zadově najdete ZDE.

(abi, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Andrea Bímanová

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama