reklama 

Závodní poločas Kasper - Swix Teamu

13.2.2019  •  Zimní sporty  • 
čtenost 735

Letošní sněhové podmínky vyznavačům zimních sportů skutečně přejí, a tak i lyžaři z Kasper - Swix Teamu využívají široké spektrum připravených tratí. Nejvíce tréninků odjezdí ve SkiResortu Černá hora, ovšem v pracovních dnech se rádi projedou i ve stopách „za humny“ - na okruhu na Housce, Dvoračce nebo Muchomůrce ve Svobodě nad Úpou.

Závodní poločas Kasper - Swix Teamu

Závodní sezóna se stejně jako školní rok přehoupla do druhé poloviny. Jak by vypadalo týmové vysvědčení na základě výsledků v závodech? Téměř patnáctka sportovců střídavě závodila na Night Light Maratonu v Bedřichově, špindlerovském závodě Buď fit!, Ve stopě Zlaté lyže, Jilemnické 50, Orlickém maratonu, Akademickém mistrovství ČR a Jizerské 50, celkem skoro padesát osobostartů.

A pětadvacetkrát si vystoupali závodníci KST pro medaile, to znamená každý druhý start skončí na stupních vítězů, což jsou výborné úspěchy a vysvědčení by bylo s vyznamenáním a pochvalou za vzornou reprezentaci klubu.

Mezi nejúspěšnější závodníky patří Eva Stoklasová, Ladislav Kubeček st., Petr Holub, Tomáš Veber a Petr Javůrek. Pokud výše jmenovaní nastoupí do závodu, je jasné, že se z akce odjíždí až po vyhlašování výsledků. Jejich dobrých výkonů dosahují díky týmové dobré náladě a výborné práci servismanů, velké poděkování patří Standovi Opočenskému a Petrům Murčovi, Radoňskému a Javůrkovi.

Nadcházející víkend team stráví na Božím Daru, kde se budou závodníci prát o medaile při 48. ročníku Karlova běhu v rámci seriálu Stopa pro život a víkend poté je čeká další dlouhá cesta. Předposlední závod seriálu se koná v okolí Kvildy, kde se vinou tratě Šumavského skimaratonu.

Závěrečným závodem bude domácí Krkonošská 70, legendární podnik pro jednotlivce a pětičlenné hlídky. K70 se letos koná výjimečně v pozdějším termínu 16. března z důvodu konání Světového poháru v lyžování ve Špindlerově Mlýně. Velkým přáním bude zopakovat vítězství na nejdelší trati z minulých let.

(psi, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Facebook Kasper Swix - Teamu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama