18. září 2020

Hudební Velkou cenu Trutnova v curlingu vyhrála pražská Savona

13. 3. 2020

Hudební Velkou cenu Trutnova v curlingu vyhrála pražská Savona 56 snímků
Na zimním stadionu v Trutnově proběhl o víkendu 23. ročník Velké ceny Trutnova v curlingu. Tento turnaj se odlišuje tím, že se každý rok nese v jiném stylu. Tento rok pořadatelé zvolili hudební téma.

V sobotu se proto za zvuků hudby na led postavily týmy z Prahy, Brna, Hradce Králové, Opočna, Jičína, domácího Trutnova a letos dokonce i z Polska. Většina týmů hrála zápasy v tematických převlecích. Součástí turnaje totiž je i soutěž o nejkreativnější kostým na ledě.

Na ledu jste tak mohli vidět skupinu KISS aka 1.KCK Trutnov 5, hned tři skupiny Village people, Rastaženy, curlerskou dvojici Haničku Zagorovou a Petra Rezka, či Mozarta a jeho „ženy“ a další rockové a popové hvězdy.

Do nedělního finále se probojovalo deset týmů a zápasy byly do poslední chvíle velmi vyrovnané. Letošní rok se bohužel na stupních vítězů neobjevil žádný z domácích týmů, nejlépe skončil 1.KCK Trutnov 5 na celkovém devátém místě. Třetí místo obsadili Ledoborci3alfa (skip Matěj Neznal), druhé místo po těsné prohře Morningstar Přírodověda (skip Dalibor Miklík) a na prvním místě se umístil pražský tým Savona M (skip Eva Miklíková).

Konečné pořadí Velké ceny Trutnova 2020

1. Savona M (Miklíková)
  2. Morningstar přírodověda (Miklík)
  3. Ledoborci 3 alfa (Neznal)
  4. Letící Kameny muži (Plzák, Zinga, Fencl, Suchý)
  5. Letící Kameny ženy (Čechová, Plzáková)
  6. 1.CK Brno (Podlena, Vybíralová)
  7. SC Zlatá Praha (Svobodová, Vyjídáčková, Guričanová)
  8. CC Riper (Hubálek)
  9. 1.KCK 5 (Resl, Koukal, Pochobradský, Švanda)
10. RPK Brno (Horák, Merta, Ženatý, Gregar, Hlaváč)
11. S&K (Vojtuš)
12. Metla Kladno (Voborníková, Zingová)
13. H.C.R.B. (Nývlt, Bareš, Okénka)
14. CC Loupežníci Jičín (Vaníček, Karásek, Karásková)
15. Pometla Brno (Chlubný, Kadlec, Siblíková, Čech)
16. CC Zbraslav L (P. Střítezský, T. Střítezský, Petránek, Nácar)
17. PřF+MFF (Pokorná, Hammerbauerová, Matoušek, Javorská)
18. Dion 7D (Horská)
19. Ekipa Kłusownika (Pietrzak, Chmielewski, Pitiło, Dauksza)
20. 1.KCK Trutnov 6 (Jelínková, Hoferková, Veselá, Novotná)

Krkonošský curlingový pohár je u konce

V pátek před Velkou cenou Trutnova se na zimním stadionu odehrál ještě závěrečný hrací den tradičního Krkonošského curlingového poháru. Nepřímý souboj o druhé místo mezi trutnovskými týmy skončil lépe pro tým 1.KCK 5, ten porazil CS Hořice 8:5. Tým 1.KCK 4 sice porazil CC Jičín s přehledem 7:2, ale k posunu na druhé místo potřeboval prohru 1.KCK 5. To se nestalo, a tak celkově tým 1.KCK 4 obsadil 3. místo. Tým CC Riper měl vítězství zajištěno již po konci minulého hracího dne.

Krkonošský curlingový pohár je otevřená soutěž pro registrované i neregistrované hráče, zúčastnit se může každý zájemce o tento olympijský sport. Zaškolení probíhá na trénincích, které se konají pravidelně na zimním stadionu v Trutnově každé pondělí od 17.15 do 18.45 hodin, v období od října do konce března.