Pondělí

11. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

CC Riper se posunul do čela curlingového poháru

8. 1. 2020

page.Name
Druhým hracím dnem pokračoval první lednovou neděli Krkonošský curlingový pohár. Suverénem na zimním stadionu v Trutnově byl tentokrát tým CC Riper, který jediný všechny své zápasy vyhrál.

Na úvod porazil tým Natálie Zingové 1.KCK Trutnov 4. Jak se později ukázalo, tak to byl největší boj. Zápas se rozhodl až v posledním endu, kdy tým CC Riper navzdory nevýhodě posledního kamene se štěstím skóroval a s výrazným přispěním soupeře zvítězil 8:2. Následně deklasoval CS Hořice 13:0 a překvapivě výrazně - 9:1 - porazil i obhájce a nejlepší tým prvního hracího dne 1.KCK Trutnov 5.

Tým 1.KCK 5 sice svůj druhý zápas vyhrál, porazil CC Jičín s přehledem 7:3, ale na udržení průběžného vedení v tabulce to nestačilo a na čele ho vystřídal právě CC Riper. Vzájemnou bilanci mají tyto týmy vyrovnanou, ale obhájce zaostává o jeden bod za remízu s CS Hořice.

Smolařem dne byl naopak tým CC Jičín, který prohrál i svůj druhý zápas, a to s týmem 1.KCK 4 0:7. Družstvo CS Hořice si do tabulky připsalo jeden bod za remízu s 1.KCK 4.

Před třetím a posledním hracím dnem, který je naplánovaný na víkend 1. - 2. února, je už asi jisté, že se letošním vítězem poháru stanu buď CC Riper nebo 1.KCK 5.

(jlu, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jiří Lubina