Sobota

2. července 2022

Nyní

13°

Zítra

14°

Svátek má

Krkonošský curlingový pohár vyhrál CC Riper

6. 2. 2020

page.Name
V letošním ročníku Krkonošského curlingového poháru zbývají odehrát ještě dva zápasy, ovšem ty už nic nezmění na tom, že turnaj vyhraje CC Riper z Opočna, který se tak na krkonošský trůn vrátí po roční přestávce.

Triumf v poháru dosáhli curleři z Opočna, a to i přesto, že v sobotu na trutnovském zimáku jednou prohráli s domácím týmem 1.KCK 4 (3:6). Obhájci prvenství 1.KCK 5 totiž nedokázali jejich zaváhání využít, neboť i oni v souboji s 1.KCK 4 neuspěli (3:5).

Tým Trutnov 4 se na třetí hrací den připravil opravdu nejlépe, když po výborném výkonu přehrál oba těžké soupeře z čela tabulky. Na trutnovskou „pětku“ se dokonce bodově téměř dotáhl, takže před závěrečnými dohrávkami na ni ztrácí pouze jeden bod. V pátek 6. března se 1.KCK 5 utká s Hořicemi a 1. KCK 4 vyzve CC Jičín.

Největším sobotním překvapením byl výkon nováčka soutěže, týmu CS Hořice, který do té doby měl na kontě jen tři remízy. První únorový den však Hořicím přinesl první vítězství, porazily CC Jičín 8:3. Tento výsledek také rozhodl o tom, že Hořice neskončí v soutěži poslední, ale bude to právě jičínské družstvo.

Krkonošský curlingový pohár tedy vyvrcholí 6. března, ale příznivci tohoto ledového sportu se hned v následujících dvou dnech mohou těšit na další curlingové zápasy. Na trutnovském zimáku se totiž 7. a 8. března uskuteční již 23. ročník mezinárodního curlingového turnaje, Velká cena Trutnova, za účasti 20 týmů z Česka a Polska.

Výsledky 3. hracího dne:
1.KCK 4 - 1.KCK 5 5:3
CC Riper - CC Jičín 7:4
CC Riper - CC Hořice 8:4
CC Jičín - 1.KCK 5 1:9
1.KCK 4 - CC Riper 6:3
CC Jičín - CC Hořice 3:8

Průběžné pořadí:
1. CC Riper 12 bodů, 2. 1.KCK Trutnov 5 9 bodů, 3. 1.KCK Trutnov 4 8bodů, 4. Curling star Hořice 5 bodů, 5. CC Loupežníci Jičín 1 2 body

(jlu, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jiří Lubina