Středa

29. června 2022

Nyní

21°

Zítra

23°

Svátek má

Snowboardcrossařka Eva Samková potřetí ovládla Světový pohár

21. 3. 2021

page.Name
Snowboardcrossařka a rodačka z Vrchlabí Eva Samková získala potřetí křišťálový glóbus za celkové prvenství ve Světovém poháru. O triumfu rozhodla v sobotním závěrečném závodu sezony ve švýcarském Veysonnaz, ve kterém vybojovala sedmnáctou výhru v kariéře. Ve finále porazila v přímém souboji o titul obhájkyni glóbu Italku Michelu Moioliovou.

„Je to úžasné. Každý rok je to těžší a těžší, protože holky jezdí skvěle. Jsem tak šťastná, že se to povedlo,“ řekla Samková po dojezdu v televizním rozhovoru. Celkově zvítězila v SP také v letech 2017 a 2019 a s Moioliovou vládnou seriálu už šest let. Italka ovládla konečné pořadí v letech 2016, 2018 a loni.

Samková vyhrála v sezoně tři ze sedmi závodů, přemožitelky nenašla také v gruzínském Bakuriani a v italském středisku Chiesa in Valmalenco. Jednou byla třetí a dvakrát pátá. Navíc v sezoně získala bronz na mistrovství světa, kde Moioliová skončila druhá.

Ve Světovém poháru má olympijská vítězka ze Soči z roku 2014 jedinečnou bilanci, protože každý druhý start z 58 závodů proměnila ve stupně vítězů.

Mezi muži slaví vítězný hattrick v celkovém pořadí Rakušan Alessandro Hämmerle, který podobně jako Samková závěrečný závod vyhrál.

ČTK
Foto: Facebook Evy Samkové