Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

21°

Zítra

21°

Svátek má

Žlutý člun v akci aneb Velká cena curlerů se Zemanem, vyhráli domácí

10. 3. 2022

Žlutý člun v akci aneb Velká cena curlerů se Zemanem, vyhráli domácí 39 snímků
Již 24. ročník Velké ceny Trutnova v curlingu proběhl o víkendu na zimním stadionu. Tento turnaj se od ostatních odlišuje tím, že se každý rok nese v jiném maškarním stylu. „Tento rok jsme zvolili téma Summer party,“ uvedl pořadatel turnaje Jiří Lubina.

V sobotu se proto na led postavily týmy v plavkách, županech, havajských košilích a sukních z Prahy, Kladna, Brna, Opočna, Jičína a domácího Trutnova.

Velmi pobavila partička z pražského týmu Morningstar Přírodověda, která na zimní stadion „připlula“ se žlutým člunem inspirovaná tradičními letními radovánkami prezidenta Miloše Zemana na rybníku na Vysočině. A vyhrála jednu ze dvou cen o nejkreativnější kostým na ledě. Tu hlavní ovšem získala trojice dam se svým skipem z brněnského týmu 1.CK Brno, které do curlingových bojů vyrazily ve žlutých županech a dvoudílných plavkách. A samozřejmě to všechno ještě skombinovali s termoprádlem.

Do nedělního finále se probojovalo celkem osm týmů a zápasy byly do poslední chvíle velmi vyrovnané. Letošní ročník skončil velkým úspěchem domácího týmu 1.KCK Trutnov 5 se skipem Jiřím Reslem.

Tento tým letos ovládl všechny soutěže v Trutnově. Nejen že zvítězil na této 24. Velké ceně Trutnova, ale stal se i celkovým vítězem tradičního Krkonošského poháru v curlingu. Druhé místo o víkendu obsadil pražský tým Letící kameny muži (skip Miloš Plzák) a třetí místo vybojoval brněnský tým 1.CK Brno (skip Roman Podlena).

„Tímto byla letošní curlingová sezona ukončena, dík patří všem zúčastněným i pořadatelům a my se budeme těšit na další sezonu, která začne v říjnu,“ uzavřel Jiří Lubina.

Konečné pořadí:

 1. 1KCK Trutnov 5 (skip Resl)
 2. Letící kameny muži (Plzák)
 3. 1. CK Brno (Podlena)
 4. Loupežníci Jičín (Vaníček)
 5. Savona 6 (Bořecký)
 6. Curling Brno (Merta)
 7. Ledoborci 3 (Votava)
 8. 1.KCK Trutnov 6 ženy (Čížková)
 9. CC Ripper 2 (Hubálek)
 10. CC Ripper 1 (Prause)
 11. Mornigstar Přírodověda (Miklík)
 12. Ledoví Krakonoši (Mihola)
 13. 1.KCK Trutnov 2 (Matějíčková)
 14. CT Pupíčci (Vrátný)
 15. CC Zbraslav L (Střítězský)
 16. CC Kladno (Voborníková)

(bog, tz-jlu, kma)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš