Čtvrtek

30. března 2023

Nyní

13°

Zítra

Svátek má

Lyžař Jan Koula je mistrem republiky v super-G

11. 1. 2022

page.Name
Skvělé! Podruhé v kariéře se trutnovský lyžař Jan Koula raduje z mistrovského titulu! V pondělí na šampionátu v rychlostních disciplínách ve Špindlerově Mlýně vyhrál jedenadvacetiletý závodník trutnovské Lokomotivy superobří slalom a navázal tak na loňské prvenství v alpské kombinaci. Druhý skončil Kryštof Krýzl a třetí domácí Oskar Novák. V ženách si pro zlatou medaili dojela Tereza Kmochová.

„Za vítězství jsem rád, do závodu jsem šel s tím, že bych titul chtěl. Věděl jsem, že na to mám natrénováno a říkal jsem si, že by mě to mohlo nakopnout, což se povedlo, takže mám radost,“ uvedl Jan Koula pro svazový web lyžařů.

Závod mužů zkomplikovala mlha a na tři čtvrtě hodiny musel být přerušen, respektive restartován, jelikož do cíle sjel se startovním číslem 1 pouze Kryštof Krýzl. Ten si tak svůj mistrovský start musel ještě jednou zopakovat.

Trutnovský sjezdař pak vyrazil ze svahu se startovním číslem 3. „S jízdou jsem byl spokojený, protože jsem neudělal žádnou chybu a jel jsem tak, jak jsem chtěl. V některých místech se to možná dalo více rovnat, ale spokojený jsem,“ nechal se slyšet nejlepší český závodník v cíli, který zajel čas 1:15,64.

Nejrychlejším mužem závodu ale nebyl, tím se stal Ir Jack Cower, který byl ještě o 33 setin rychlejší.

MČR ve sjezdovém lyžování ve Špindlerově Mlýně – superobří slalom:

Muži: 1. Jan Koula (Lokomotiva Trutnov) 1:15,64, 2. Kryštof Krýzl (Dukla Liberec) -0,35, 3. Oskar Novák (SA Špindl) -0,86.

Ženy: 1. Tereza Kmochová (Jiskra-SK Harrachov) 1:19,88, 2. Tereza Zahálková (VSK VUT Brno) -0,35, 3. Natálie Zouharová (Ski Team Zlín) -1,80.

(bog, tz-ek)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Jana Kouly