Úterý

7. února 2023

Nyní

-12°

Zítra

-10°

Svátek má

Tři stovky lyžařských nadějí z celé republiky míří do Trutnova

3. 2. 2022

page.Name
Běžkařské tratě na Nových Dvorech se o víkendu stanou dějištěm závodů. Na louce za Dvoračkou se v sobotu a neděli dopoledne uskuteční velké finále seriálu Hledáme nové talenty, který se jezdí jako Český pohár mladšího žactva. Jedná se o takové neoficiální mistrovství republiky, protože děti v této věkové kategorii šampionát ještě nemají. Pro veřejnost budou o víkendu upravené tratě za cestou na druhé louce.

Vrcholný závod pro děti ročníků 2010 a 2011 se odehraje pod pořadatelskou taktovkou trutnovského OlfinCar Ski teamu. „Původně se mělo závodit na Paradráze, ale vzhledem k počasí, které panuje, tak bychom tam tratě asi neudrželi. A aby závody měly nějakou úroveň, zvolili jsme náhradní tratě na Dvoračkách,“ poznamenal trenér a zástupce místního Sportovního centra mládeže Vladimír Šlofar.

„Sněhové podmínky jsou teď výborné, ale vzhledem k tomu, že nemáme umělý sníh, tak nám do toho nesmí začít pršet. To by nám to pak odspodu utíkalo rychleji,“ doplnil bývalý reprezentační trenér.

Trať bude natažená hned na první louce za restaurací. Na dvoukilometrovém okruhu se v sobotu bude závodit klasickou technikou s intervalovými starty a na neděli je naplánovaný „hromaďák“. Start je vždy v 9.30 hodin. „Abychom o víkendu nějak neomezili veřejnost, která by si chtěla jít zalyžovat, tak budou pro běžkaře upravené louky za cestou,“ poznamenal Vladimír Šlofar.

Závodní louka bude totiž plně vytížená, protože do Trutnova jednotlivé oddíly přihlásily asi 280 dětí, z domácího OlfinCar Ski teamu bude závodit asi patnáct žákovských nadějí. „Závod není omezený žádnou výkonnostní třídou. Oddíly si děti přihlašovaly samy podle vlastního zvážení, kdo je více méně schopný to odjet či neodjet na nějaké úrovni,“ dodal trenér Šlofar, že to pro ně bude vrchol sezony.

Závod Hledáme nové talenty je součástí programu Lyžování dětem, což je projekt, který odstartoval již loni na podzim organizováním přespolních běhů v rámci Libereckého a Královéhradeckého kraje.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz