Pondělí

22. července 2024

Nyní

26°

Zítra

24°

Svátek má

Víkend plný curlingu. Velkou cenu vyhrál 1. KCK Trutnov 1

22. 3. 2024

Víkend plný curlingu. Velkou cenu vyhrál 1. KCK Trutnov 1 19 snímků
Třetí březnový víkend patřil na zimním stadioně v Trutnově curlingu. Od pátka do neděle se zde totiž konaly hned dvě akce tohoto olympijského sportu – Krkonošský curlingový pohár a Velká cena Trutnova.

Krkonošský pohár 2023/2024

V pátek 15. března v podvečír se odehrálo finálové kolo Krkonošského curlingového poháru, což je lokální soutěž. Uzavřené finále vyhrál tým 1. KCK Trutnov 5 skipa Jiřího Resla, který porazil CC Loupežníci Jičín 1. Bronz si díky výhře nad CC Riper zajistil druhý domácí zástupce – 1. KCK Trutnov 4 skipky Natálie Zingové. Páté místo udržel polský tým DKC MAKKAM a na šestém místě skončil tým CC Loupežníci Jičín 2. Pořadatelé chtějí v tradici poháru pokračovat i v další sezoně a doufají, že se objeví zcela nové místní týmy.

Velká cena Trutnova 2024

Sobota a neděle pak patřila tradiční Velké ceně Trutnova. Letos šlo již o její 26. ročník. Pět skvěle připravených curlingových drah, kterým počasí nakonec přálo, hostilo 18 týmů z Trutnova, Brna, Prahy, Ostravy, Kladna, a dokonce německého Chemnitzu. Na zimáku se objevili jak ostřílení účastníci, kteří do Trutnova jezdí mnoho let, tak i úplní nováčci.

Atmosféra byla opět výborná. Celý turnaj se letos nesl v tématu námořníků a pirátů, proto si většina týmů připravila kostýmy, ve kterých odehrála celý turnaj. Slavnostní zahájení pak zpestřil dudák, což je curlingová tradice, která tak byla prezentována i pod Krkonošemi.

Každý tým sehrál čtyři utkání a deset nejlepších pak ještě finálové kolo. Ve finále častých účastníků turnaje tým 1. KCK Trutnov 1 (skip O. Mihola) porazil Letící kameny (skip M. Plzák). Třetí skončila nadějná mladá parta s poetickým jménem Lahváče (skip J. Bořecký).

Organizátoři poděkovali všem týmům za účast a doufají, že se všichni setkají i za rok, kdy chystají jedno velké překvapení, které oznámí během začátku další sezony.

Trutnovskému klubu nyní sice skončily tréninky, ale sezona ne. Před hráči jsou ještě turnaje v polské Świdnici a německém Chemnitzu.

Pokud máte zájem o to si curling zkusit, napište nám nebo sledujte web hrajcurling.cz

(bog, oný)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miroslav Nývlt a Ondřej Nývlt