reklama 

Festival byl skvělý, ale Bojiště se rozpadá. Transparent s "diktátorem" byl zase trapný

18.8.2014  •  Trutnovinky blog  • 
čtenost 6008

Trutnov - Ještě dnes odpoledne odjížděli domů poslední fanoušci, kteří se letos v hojném počtu zúčastnili Na Bojišti Trutnoff Open Air Festivalu. A jaký byl? Znamenitý! Za celé čtyři dny nedošlo k žádnému vážnému incidentu. Diváci z celé republiky i ze zahraničí se přijeli především bavit a poslouchat dobrou muziku. Na všech scénách se jim toho dostávalo měrou vrchovatou.

Festival byl skvělý, ale Bojiště se rozpadá. Transparent s "diktátorem" byl zase trapný

Je už nošením dříví do lesa opakovat, že největším hudebním zážitkem byl koncert americké zpěvačky Patti Smith, kterou doprovázela báječná kapela. Zpěvačka, která utrhla struny na kytaře a prezent v podobě festivalového trička hodila mezi diváky, zanechala nezapomenutelný dojem. Také řada ostatních vystoupení mělo vysokou úroveň. Každý si našel to svoje.

Zakladatelem festivalu je Martin Věchet, kterému mnoho lidí nemůže přijít na jméno. Mnohdy oprávněně, ale návštěvníky velkého prázdninového mejdanu nezajímají trutnovské žabomyší války a spory, které ve výsledku stejně nikam nevedou. Důležité je, kdo na festivalu hrál a jaká tam byla atmosféra. Letos to byl můj třetí festival. První dva - Valašský Špalíček a Boskovice – nebyly vůbec špatné, ale tyto přehlídky se nedají moc srovnávat. Jsem proto rád, že jsem byl po mnoha letech i v Trutnově.

IMG 9045

Co se mi ale rozhodně nelíbilo, byl chátrající areál Na Bojišti. Oprýskané objekty, které už mají leccos za sebou, staré sedačky na hlavní scéně již taky pamatují jen bývalou slávu letního kina a v průchodech mezi lavičkami nebezpečně vyčuhují betonové hrany schodů. Několikrát jsem byl svědkem dost šíleně vyhlížejících pádů. Prostě Bojiště se pomalu rozpadá a mělo by se uvažovat o jeho renovaci.

Z jiného soudku je však poměrně zbytečný poukaz na to, jaké jsou vztahy mezi pořadatelem festivalu Martinem Věchetem a starostou města Ivanem Adamcem. Je veřejným tajemstvím, že ti dva se z rozmanitých důvodů nemusí. Proto se mi zdál přes čáru obrovský transparent nedaleko hlavní scény, kde byly vyobrazeny přeškrtnuté hlavy Stalina, Kaddáfího, Putina a Adamce s anglickým nápisem We Don’t Like Dictators! – Nemáme rádi diktátory!

10550065 821395897893187 5920668869214061901 O

Přes všechny vzájemné averze je nevkusné dávat do jedné úrovně trutnovského starostu s masovým vrahem Stalinem. Nic to však nemění na tom, že pokud bude mít festival takovou úroveň jako letos, mohli bychom se Na Bojišti sejít v hojném počtu i v příštím roce.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek, facebook

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama