reklama 

Na Zemana vytáhla červené karty hrstka odpůrců, další zůstali doma

20.2.2015  •  Trutnovinky blog  • 
čtenost 4176

Když byla ohlášena návštěva prezidenta republiky Miloše Zemana, začalo se to na facebooku hemžit příspěvky jeho odpůrců. Nechyběly názory typu: „Stydím se za prezidenta“ nebo „Jsem si měl vzít volno a koupit plato vajec, sakra...“, „Dělá jen ostudu, lidi jsou prostě naštvaný a není se co divit“, „Něco po něm hoďte, ať zaleze“ či „To je spíš parodie na prezidenta“ a podobně.

Na Zemana vytáhla červené karty hrstka odpůrců, další zůstali doma

Tak jsem čekal, že až prezident do Trutnova dorazí, vzedme se vlna odporu a ti, co ho nemusí a mají pro to různé důvody, přijdou a dají mu to jaksepatří najevo. Nestalo se ale nic. Ve firmě Kasper zaměstnanci před besedou zcela zaplnili jídelnu a Zeman je vyzval: „Čekám na vaše dotazy, ať jsou souhlasné nebo nesouhlasné.“ A…, nic. V podstatě selanka, žádné veřejně projevené nesouhlasné názory, červené karty, pískot a létající vajíčka. Klid po pěšině.

46

Pak se Zeman přemístil do centra před městský úřad. Tam na něj čekala jen hrstka odpůrců s červenými kartami, a to bylo všechno. Idylka pokračovala na besedě vedené v téměř přátelském a nekonfrontačním duchu. Kde tedy byli odpůrci prezidenta, kteří měli jedinečnou příležitost říci Zemanovi, co si o něm myslí přímo do očí? Prostě zůstali doma u svých počítačů, aby svůj názor poloanonymně svěřili facebooku, zůstali takříkajíc v teple za bukem.

39

To mi připomínalo dobu před rokem 1989, kdy se taky jen nadávalo na poměry, ale pěkně v bezpečí kuchyně. Tehdy se to ještě dalo pochopit. Ale dnes, kdy za postoj, alespoň u nás, nikoho nečeká arest, bych očekával více odvahy, touhy vyjádřit svůj názor veřejně, prostě občanskou kuráž.  Nic takového se nestalo. To mě při prezidentově návštěvě města překvapilo asi nejvíce. Zdá se, že v Trutnově tentokrát prezidentovi kritici prohráli se Zemanem na body.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Pavel Aberle  

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama