reklama 

Nevíte náhodou, kudy mám jet, ptal se cestujících řidič autobusu

30.6.2015  •  Trutnovinky blog  • 
čtenost 7524

„Nechcete si někdo, kdo zná trasu, ke mně přisednout,“ ptá se mladý řidič jednoho z výlukových autobusů, který nahrazuje vlaky z Trutnova do Jaroměře. Jak se záhy ukázalo, dotaz byl na místě. Už kousek za Trutnovem si šofér nebyl jistý, kterým směrem se jede na Svatoňovice. Pak si ale poradil. „Nechápu, proč řidičům, kteří tudy nikdy nejezdí, nedají navigaci,“ kroutí hlavou postarší muž.

Nevíte náhodou, kudy mám jet, ptal se cestujících řidič autobusu

A jedeme dál. Občas některý z pasažérů jen tak mimochodem automaticky utrousí: „Na křižovatce doleva a pak po půl kilometru zase doprava.“ Bylo by to úsměvné, kdyby autobus už na startu své cesty byl včas. Přijel ale o deset minut později a navíc při nejisté jízdě v neznámém terénu nabíral další „sekyru“.   Se zhruba dvacetiminutovým zpožděním projíždíme přes koleje poblíž vlakové zastávky Starkoč.

Pomalu sjíždíme do vsi, kde bohužel řidič zvolí místo druhé hned první odbočku k tamnímu vlakovému nádraží, kde mají vystoupit cestující pokračující vlakem na Náchod a Broumov. Odbočka je úzká a pro velký autobus naprosto nevhodná. O tom se řidič hned přesvědčil. Za chvíli byl slyšet nepřirozený lomoz. Autobus se „otřel“ o plot zahrady rodinného domu. Už tedy není možné jet kupředu.

Řidič vystupuje, aby zjistil, co se stalo. S ním také cestující, kteří úprkem spěchají na vlakovou stanici. „Musím zavolat na dispečink a ohlásit to,“ oznamuje šofér. Zpoždění narůstá. Po několika manévrech se podaří autobusu vycouvat a druhou odbočkou si to šine na nádraží, kde už samozřejmě nikdo nečeká. Do České Skalice, cíle mé cesty, přijíždíme z Trutnova ne za obvyklou hodinu, ale z více než půl hodinovým zpožděním. „To byla ale dobrodružná cesta,“ říká jedna cestující a je ráda, že už ji má za sebou.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama