reklama 

Cyklostezku na Housce petice neohrozila. Čeká se, jak dopadne výběrové řízení

5.5.2015  •  Trutnovinky blog  • 
čtenost 2745

Trutnov - Ani petice či nesouhlas na internetu nezměnily nic na záměru města postavit v lokalitě Houska asfaltovou cyklostezku. Pokud se povede v právě probíhajícím výběrovém řízení najít dodavatele, začne stavba už v létě.

Cyklostezku na Housce petice neohrozila. Čeká se, jak dopadne výběrové řízení

Petice proti výstavbě měla ambici zastavit záměr, o kterém zastupitelstvo rozhodlo už loni v dubnu (pro bylo tehdy jedenatřicet zastupitelů z třiatřiceti). Jenže, zatím se nic takového nepovedlo. Zhruba čtyři stovky podpisů zrovna omračujícím číslem nejsou. Navíc ji - matematicky řečeno - vykrátila petice lyžařů. Ti prakticky se stejným počtem podpisů cyklostezku podporují.

Cyklostezka na Housce

Stavba 2,3 kilometrů dlouhé a tři metry široké asfaltové stezky vyjde na 12 milionů korun. Město za ni ale zaplatí jen dva miliony. Povedlo se mu totiž sehnat téměř desetimilionovou dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

V zastupitelstvu jsou odpůrci ve výrazné menšině. Při poslední veřejné schůzi se marně pokoušeli dostat do programu jednání návrh na zastavení výběrového řízení na stavbu cyklostezky na Housce. Neměli dost hlasů.

Co se bude odehrávat dál? Do středy 20. května Trutnov přijímá přihlášky do výběrového řízení. Pokud se do něj přihlásí aspoň dvě firmy a jedna z nich bude vybraná, nebude už stát cyklostezce nic v cestě. Ani petice. Rada města sice podle zákona musí (obě) petice projednat a signatářům odpovědět, k ničemu dalšímu ji to ale nezavazuje. Ani k projednání při veřejné schůzi zastupitelstva.

Pavel Cajthaml

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama