Sobota

16. října 2021

Nyní

Zítra

Svátek má

Zkoušení do šuplíku je náročný, ale jsem za něj vděčná, říká herečka Anita Krausová

8. 3. 2021

Plánovala víkend na Slovensku, ale plány se jí změnily, a tak herečka Anita Krausová strávila víkend ve svém rodném Trutnově. V sobotu vyrazila na procházky s rodiči a kamarády, v neděli si byla i zaběhat. „Baví mě to, ale jsem šnek,“ prozradila později večer v naší redakci při rozhovoru, který jsme původně měli naplánovaný až na příští víkend.

Divadelní a televizní herečka, ale také moderátorka Českého rozhlasu Radia Wave přijela do Trutnova z Ostravy, kde v Národním divadle moravskoslezském zkoušela inscenaci Laterna. „Je to taková variace na Lucernu od Aloise Jiráska,“ říká o představení, které napsal a režíroval tamní režisér Janusz Klimsza.

Bylo to na dlouhou dobu její poslední zkoušení, až do podzimu si dává pauzu. „Uvidíme, jak to s divadelní sezonou bude, protože skutečně pracovat na projektech, o kterých ani nevíš, jestli se uskuteční, je z hlediska psychiky náročný. Ale na druhou stranu jsem za to vděčná, že můžeme zkoušet,“ povídá o takzvaném zkoušení do šuplíku maturantka trutnovského gymnázia z roku 2004.

Na jaře ji například můžete vidět na televizních obrazovkách v novém seriálu Hvězdy nad hlavou, který se točil na podzim. „Hraju postavu Magdy, která jezdí mezi vesnicemi autobusem, v něm má sámošku a v jedné vesnici se zamiluje do traktoristy a pak spolu žijí,“ směje se, že občas „uletí“ k rolím a projektům, které nepatří k její hlavní náplni. Mainstreamovým věcem se prý moc nevěnuje.

Celý rozhovor, který se však netočí jen kolem práce šestatřicetileté herečky, si můžete poslechnout v TUTV podcastu a zveřejníme ho i v dubnovém magazínu Trutnovinky.

 

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová