Čtvrtek

18. srpna 2022

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Zkoušení do šuplíku je náročný, ale jsem za něj vděčná, říká herečka Anita Krausová

8. 3. 2021

Plánovala víkend na Slovensku, ale plány se jí změnily, a tak herečka Anita Krausová strávila víkend ve svém rodném Trutnově. V sobotu vyrazila na procházky s rodiči a kamarády, v neděli si byla i zaběhat. „Baví mě to, ale jsem šnek,“ prozradila později večer v naší redakci při rozhovoru, který jsme původně měli naplánovaný až na příští víkend.

Divadelní a televizní herečka, ale také moderátorka Českého rozhlasu Radia Wave přijela do Trutnova z Ostravy, kde v Národním divadle moravskoslezském zkoušela inscenaci Laterna. „Je to taková variace na Lucernu od Aloise Jiráska,“ říká o představení, které napsal a režíroval tamní režisér Janusz Klimsza.

Bylo to na dlouhou dobu její poslední zkoušení, až do podzimu si dává pauzu. „Uvidíme, jak to s divadelní sezonou bude, protože skutečně pracovat na projektech, o kterých ani nevíš, jestli se uskuteční, je z hlediska psychiky náročný. Ale na druhou stranu jsem za to vděčná, že můžeme zkoušet,“ povídá o takzvaném zkoušení do šuplíku maturantka trutnovského gymnázia z roku 2004.

Na jaře ji například můžete vidět na televizních obrazovkách v novém seriálu Hvězdy nad hlavou, který se točil na podzim. „Hraju postavu Magdy, která jezdí mezi vesnicemi autobusem, v něm má sámošku a v jedné vesnici se zamiluje do traktoristy a pak spolu žijí,“ směje se, že občas „uletí“ k rolím a projektům, které nepatří k její hlavní náplni. Mainstreamovým věcem se prý moc nevěnuje.

Celý rozhovor, který se však netočí jen kolem práce šestatřicetileté herečky, si můžete poslechnout v TUTV podcastu a zveřejníme ho i v dubnovém magazínu Trutnovinky.

 

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová