Středa

22. září 2021

Nyní

11°

Zítra

15°

Svátek má

Diváci v konkurzu zvolí vítěze, říká principál „Lůzrú“ Petr Horníček

2. 6. 2021

Takové představení v Trutnově ještě nebylo! Ačkoliv je totiž všechno pečlivě secvičené, není jasné, jak skončí. Proč? Protože je to Konkurz, novocirkusové představení, kterým oblíbený soubor Losers Cirque Company právě dnes zahajuje 11. ročník festivalu Cirk-UFF.

Ačkoliv akrobaté pilovali novou inscenaci do posledních detailů, v jednom si jisté být nemůžou. Kdo vyhraje? „Lůzři“ totiž uspořádají přímo na jevišti skutečný konkurz. Jeho aktéry se stanou také lidé z publika. A nejen to. Dokonce zvolí i vítěze. „Rozhoduje se do poslední chvíle, vítěz není jistý,“ říká principál souboru Petr Horníček.

V Uffu se Konkurz odehraje dvakrát, ve středu a ve čtvrtek (vždy od 19 hodin). Může tedy mít dva různé vítěze. „Myslím, že v Trutnově bude pokaždé vítězit někdo jiný,“ odhadl Horníček.

Po dlouhých letech nebude vystupovat přímo na jevišti. Je spoluautorem a režisérem inscenace. Stejně tak se na pódiu neobjeví ani jeho kolegové, které už Trutnované znají, ale noví kolegové. „Pracovně jim říkáme Baby Losers,“ přiznal Petr Horníček.

V rozhovoru pro TUTV navíc prozradil, proč se rozhodl do představení zapojit diváky, jak se těšil na trutnovskou premiéru a jak moc bolí novocirkusová dřina.

 čtěte také: Trutnov na pět dnů ovládne festival Cirk-UFF


Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz