Neděle

25. září 2022

Nyní

11°

Zítra

10°

Svátek má

V Domcích slavnostně otevřeli školní stadion, přístupný je také veřejnosti

18. 6. 2021

Prvním oficiálním fotbalovým duelem a slavnostním otevřením dnes oficiálně začal fungovat nový sportovní stadion trutnovské Základní školy v Domcích. Vznikl na místě starého sportoviště, je ale modernější a víceúčelovější. Stál zhruba 13 milionů 700 tisíc korun.

Dlouhá léta školáci při tělocviku běhali na nepopulárním škvárovém oválu. Ani hrbolatý přírodní trávník nepatřil mezi oblíbený povrch. Pro některé disciplíny navíc nebyly na starém hřišti správné podmínky. To vše je ale definitivně pryč.

Škola má nový stadion, který má doslova a do písmene všechno. Především sektory na všechny aktivity potřebné pro výuku tělesné výchovy, navíc z nejmodernějších materiálů. Například tartanový ovál nebo umělý trávník.

„Stará travnatá plocha měla kvůli nestabilnímu podloží nerovný povrch. Na novém stadionu konečně běháme stovku na rovince, předtím ji běhali do zatáčky. Nyní máme konečně venkovní sektor pro výškařské disciplíny, dosud jsme skákali jen v tělocvičně,“ řekla ředitelka školy Zuzana Horáková Radová.

Kromě fotbalu jsou součástí stadionu sektory pro všechny lehkoatletické disciplíny a více účelové hřiště pro tenis, volejbal a nohejbal. „Dokonce tu máme i tři jamky, kam naši golfisté chodí čipovat a putovat. S tím, co jsme měli předtím, se nový stadion nedá srovnat,“ upozornila ředitelka.

 čtěte také:  První utkání na novém stadionu vyhrálo MFK


Nové jsou i střídačky a sociální zázemí se skladem.

Sportoviště slouží nejen školákům. K dispozici je i veřejnosti. Kdo chce, může si zarezervovat celý stadion nebo jen jeho část, a za úplatu ho využívat. „Můžou sem chodit party hobíků, sociální zázemí pro sportující veřejnost tady je,“ uvedl při slavnostním otevření stadionu trutnovský místostarosta Tomáš Hendrych. Více se dozvíte v rozhovoru TUTV, který jsme dnes natočili přímo na stadionu.

Součástí zahajovací slavnosti bylo i první oficiální utkání. Žákovský tým MFK Trutnov v něm vyhrál nad školním fotbalovým družstvem 3:1.

Rekonstrukci za 13,7 milionu korun provedla společnost Sport-Technik Bohemia. Stadion dokončila už před více než rokem, pandemická opatření ale jeho otevření odsunula až na letošní červen.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto a video: Miloš Šálek