Sobota

27. listopadu 2021

Nyní

-1°

Zítra

Svátek má

VIDEO: Trutnov Trails se rozrůstají, zábava vydá i na týdenní dovolenou

28. 4. 2021

Odhadem dva tisíce bajkerů zavítalo o uplynulém víkendu na Trutnov Trails, kde byla zahájena sedmá sezona. „Byl to opravdu monstrózní start, i když loni to bylo ještě trochu divočejší,“ usmál se předseda spolku Trutnov Trails Jan Rejl a spokojeně pronesl, že při svých toulkách lesem, v okolí trailcentra i ve Lhotě nezaznamenal jediný problém. „Všichni si to užili. Ježdění u nás má evropské parametry,“ řekl v rozhovoru pro TUTV.

Síť terénních cyklostezek v okolí Čížkových kamenů, Lhoty a Bohuslavic v současnosti nabízí patnáct trailů různých obtížností. Trasy jsou navrženy tak, aby byly zajímavé pro všechny kategorie bajkerů od začátečníků až po experty.

„Pomalu se blížíme k našemu záměru, který jsme měli od začátku. Aby ježdění tady bylo takové, že bajkeři na trailech vydrží minimálně víkend nebo spíš prodloužený víkend. A když využijí možnosti, které přináší okolí, tak zůstanou třeba na týdenní dovolenou,“ poznamenal Jan Rejl.

Pro letošní sezonu se „kopáčům“ cyklostezek opět výrazně podařilo vylepšit stávající traily a přidali pár novinek, jako je například Trubka trail. Tento trail vede ze záchytného parkoviště na Popílkáči a bajkerům zpestří příjezd do Lhoty. Je více méně zvládnutelný pro všechny a jedná se o takový warm-up před ostatními traily.

Trailcentrum se stále nachází v místní hospodě, kterou si však trailisté nově vzali sami do provozu. „Znamená to pro nás neskutečně víc práce a finančních nákladů, protože jsme se rozhodli, že když už to bereme, tak zainvestujeme i do vybavení kuchyně,“ uvedl Jan Rejl. Občerstvení pro bajkery zatím funguje od pátku do neděle formou výdejového okénka. O víkendu se prodalo přes 200 hamburgerů.

Vylepšení se týká také půjčovny kol, která ve spolupráci s úpickým Qayron nabídne zájemcům asi 30 nejnovějších a nejrůznějších modelů kol. Rezervaci je možné si zajistit online přes web Trutnov Trails.

Celý rozhovor s Janem Rejlem si můžete poslechnout prostřednictvím videa, ze kterého se dozvíte o dalších plánech i problémech.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz