Sobota

18. září 2021

Nyní

12°

Zítra

11°

Svátek má

Koupaliště je na léto připravené, ale není jasné, za jakých podmínek může otevřít

21. 5. 2021

Málokdy se stalo, aby trutnovské koupaliště bylo v půlce května připravené na novou sezónu. Po rozsáhlé modernizaci takový okamžik letos nastal. Nerezové bazény jsou napuštěné, filtrace běží naplno, fontány a vodopády chrlí vodu, také skluzavky a tobogán jsou nachystané. Zatím ale nevíme, za jakých podmínek budou bazény otevřené. Vláda ani hygienici to dosud neupřesnili.

„V pondělí 31. května bude letní koupaliště plně připraveno k otevření a zahájení sezóny roku 2021,“ uvedl Petr Gaisler, jednatel společnosti MEBYS, která se v Trutnově stará o městská sportoviště.

Potvrdil tak, že trutnovské koupaliště bude připravené přijmout první návštěvníky v den D. O možnosti otevření koupališť právě 31. května totiž hovořila hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Jaké přitom budou platit limity, omezení či opatření ale dosud nezveřejnila.

„Musíme čekat na legislativní vyjádření hlavní hygieny nebo případně krajské hygienické stanice,“ zdůraznil vedoucí městských sportovišť Radek Horák v rozhovoru pro TUTV.

Od pondělí 14. června můžou v Česku otevřít také vnitřní bazény. Trutnovský krytý bazén ale provoz zahajovat nebude. „Každoročně byl krytý bazén v červenci a srpnu zavřený, a bude i letos. Otevřít jen na čtrnáct dnů se ekonomicky nevyplatí,“ upřesnil Petr Gaisler.

Více se dozvíte v rozhovoru pro TUTV.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto a video: Miloš Šálek