Sobota

13. srpna 2022

Nyní

20°

Zítra

22°

Svátek má

Vždycky tak trochu kupujeme zajíce v pytli, říká principál Cirk-UFFu Kasík

31. 5. 2021

Šapitó vedle soudu stojí, rozvolňování covidových opatření pokračuje, artisté už míří do Trutnova, takže nic nebrání tomu, aby se od středy 2. do neděle 6. června uskutečnil 11. ročník festivalu nového cirkusu Cirk-UFF. Do pětidenního programu nacpali pořadatelé 25 představení.

Ne všechna ale mohli pořadatelé festivalu vidět. Přísná epidemická opatření snížila šanci zkouknout inscenace akrobatů na vlastní oči. „Často je vidím předem, téměř všechny je znám, ale tady moc ne,“ přiznává Libor Kasík, ředitel Uffa a principál festivalu Cirk-UFF.

V minulých letech kvůli tomu cestoval po celém světě, aby sehnal do Trutnova co nejatraktivnější program. Letos to možné nebylo. „Vždycky tak trochu kupujeme zajíce v pytli. Znáš soubor, víš, jak tvoří, jak přemýšlí, o čem to asi bude, takže tušíš, co by to tak asi mohlo být,“ vysvětluje Libor Kasík ve videorozhovoru pro TUTV.

Odpověděl přitom i na další otázky. Například prozradil, kdy uvěřil, že letošní Cirk-UFF opravdu bude. Nebo vysvětlil, jak moc ovlivnily vládní restrikce nový cirkus. A na jaké účinkující se těší nejvíc.

 čtěte také: Trutnov na pět dnů ovládne festival Cirk-UFF


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň