Úterý

30. listopadu 2021

Nyní

-2°

Zítra

Svátek má

Aleš Kisý: Od doby, co jsem na vozíku, sníh nemám rád

14. 1. 2021

Aleš Kisý, čtyřnásobný trutnovský paralympionik a úřadující mistr světa ve vrhu koulí, byl před rokem naší redakcí, jako hlavní vítěz ankety, vyhlášen Králem roku 2019. Teď symbolické kralování 40letého atleta na vozíku pomalu končí. „Když to tak vezmu, tak po hodně dlouhé době jsem vlastně vloni ani neopustil hranice republiky,“ ohlíží se za uplynulým „covid“ rokem v online formě pořadu TUTV.

A také on už prodělal koronavirus. „Na testech jsem ale nebyl, nechtěl jsem zvyšovat čísla do statistik, už tak byla vysoká,“ přiznal a dodal, že nemoc u něj měla lehčí průběh, nicméně asi dva měsíce si pak připadal stále unavený.

Nejen okolo koronaviru se však točil rozhovor s Alešem, se kterým jsme se spojili v jeho trutnovském bytě na Kryblici. Muž, který je od 1. srpna 1999 upoután na invalidní vozík, když si při skoku na trutnovském koupališti poškodil páteř a následně ochrnul na dolní i horní končetiny, vyprávěl o svojí přípravě, o plánech startovat na páté paralympiádě v Tokiu, o tom, jak se stal jednou z tváří kampaně handicapovaných sportovců a jak to třeba vozíčkáři mají těžké v zimě.

„Nejradši bych se odstěhoval někam na Jamajku nebo Kubu. Od doby, co jsem na vozíku, sníh nemám rád,“ řekl s úsměvem držitel toho nejprestižnějšího Téčka z Cen Trutnovinek za rok 2019.

 

A víte, kdo získá Téčko za rok 2020? Už máme vybráno a výsledky naší ankety přineseme v únorovém vydání magazínu Trutnovinky.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz