Středa

5. října 2022

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

Když se nedaří, nemá smysl se v tom babrat. Za týden je další zápas

16. 11. 2021

Fotbalisté Trutnova jsou po podzimní části Divize C na 12. místě a patnácti body. „Určitě jsme měli mít minimálně o šest bodů více,“ řekl v podcastu Trutnovinek kapitán týmu Petr Zieris. S vytáhlým obráncem se šéfredaktor Michal Bogáň ohlédl za první polovinou sezony, rozebrali některé zápasy i tréninkovou morálku mančaftu.

„Když se daří, tak je samozřejmě nálada v týmu lepší. Když se nedaří, stojí to za nic. Máme to ale mezi sebou nastavené tak, že si hned po těch horších zápasech snažíme říct to špatné, protože nemá smysl se v tom nějak babrat. Za týden je další zápas. Jdeme natvrdo do tréninků a nálada se zase postupně zvedá,“ vykládal 32letý bek, který se nedávno stal podruhé otcem.

Hráči MFK na podzim pětkrát vyhráli, jednou remizovali a utrpěli devět porážek. Čtyři přišly doma a některé byly překvapivé. Například ta s Libší 0:1. „Troufnu si ale říct, že Libiš byla po herní stránce jeden z nejlepších týmů, co jsem viděl,“ poznamenal Petr Zieris. Po prohře s Vysokým Mýtem, kdy Trutnov vedl do 83. minuty, ale pak dvakrát inkasoval, prý někteří kluci měli slzy na krajíčku. „Tyhle zápasy bolí, ale každého posunou psychicky dál,“ prohlásil autor čtyř podzimních gólů. Tři z nich dal hlavou. „Mě to ve vápně vždycky musí trefit,“ smál se.

A věděli jste, že trutnovský obránce slavil i ligový titul? S Libercem v sezoně 2011/2012. I když na trávník se vůbec nedostal.

„V tu dobu, kdy jsem v Liberci působil, jsem byl mladý kluk, a kolem mě se vytvořil neskutečný mančaft s Honzou Nezmarem, Jirkou Štajnerem, Theo Gebre Selassiem, Marcelem Gecovem, Bořkem Dočkalem, stopera hrál Renato Kelić,“ jmenoval své spoluhráče, mezi nimiž bylo těžké se prosadit. „Musím objektivně přiznat, že jsem nebyl lepší, ale učil jsem se od nich. Hlavně tu mentalitu, jak fungovali jako profesionálové,“ vyprávěl hráč, který si ligovou premiéru odbyl 29. dubna 2011 v utkání Liberec – Bohemians.

Šest sezon pak působil také v druholigovém Varnsdorfu, se kterým dokonce vykopal postup do ligy. Z finančních důvodů ale klub tuto možnost nevyužil. I o tom se „Cirda“ rozpovídal v našem podcastu. „Vím, že i když už nebudu moct hrát, ani chodit, tak stejně na ty fotbaly budu chodit a budu do toho tlačit i svoje kluky, když budou chtít. Bez fotbalu nemůžu být,“ řekl na úplný závěr.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz